kup bilety online

Komunikat prasowy

6 kwietnia 2016

Dwie kwietniowe premiery Och-Teatru i Teatru Polonia

Teatr Polonia i Och-Teatr pracują tej wiosny podwójnie intensywnie - w kwietniu oba teatry dadzą premiery! W Och-Teatrze już 24 kwietnia zobaczymy "Nos" wyreżyserowany przez Janusza Wiśniewskiego, a cztery dni później, 28 kwietnia, w Teatrze Polonia odbędzie się premiera spektaklu "Matki i synowie" w reżyserii i z udziałem Krystyny Jandy. 

"Nos" powstaje w oparciu o satyryczne opowiadanie Mikołaja Gogola pod tym samym tytułem. Reżyserujący przedstawienie Janusz Wiśniewski, autor wielu dopracowanych, estetycznie wysmakowanych i często nagradzanych spektakli, wplecie jednak w historię wiele odniesień do światowej literatury - "Biesów" Dostojewskiego, Mickiewiczowskich "Dziadów" czy poezji T.S. Eliota oraz Jonasza Kofty. Zobaczymy więc groteskową historię Majora Kowalewa (Piotr Cyrwus/Jarosław Boberek), którzy pewnego dnia budzi się bez... nosa. Zdesperowany poszukuje zguby i robi wszystko, by nos odzyskać. Nie jest to jednak proste, bo Nos zaczął żyć własnym życiem, zadomowił się w Petersburgu i spotyka na swej drodze wiele interesujących, charakterystycznych postaci. W spektaklu zobaczymy także Elżbietę Jarosik, Kiksę Kołodziejczyk, Ewelinę Szostkową, Magdalenę Wróbel, Barbarę Zgorzalewicz-Fryźlewicz, Michała Barczaka, Wiesława Komasę, Mirosława Kropielnickiego oraz Macieja Wierzbickiego.

Zaledwie cztery dni poźniej (w czwartek 28 kwietnia) na scenie Teatru Polonia odbędzie się premiera nowego spektaklu w reżyserii Krystyny Jandy - "Matki i synowie". Janda zagra matkę nieżyjącego Andre, która odwiedza Michaela (Paweł Ciołkosz), byłego partnera swojego syna. Kobieta jest pełna nienawiści i uprzedzeń. Nie może przyjąć do wiadomości, że jej syn był gejem. Sercem dramatu Terrence'a McNally'ego jest konflikt między matką a dawnym partnerem syna, jego nowym towarzyszem (Antoni Pawlicki) i wychowywanym przez nich dzieckiem (Adam Tomaszewski/Antoni Zakowicz). Teatr Polonia zaprasza na przedstawienie ważne, aktualne, wzruszające, bezkompromisowe. O tolerancji.

Kontakt dla mediów

Józefina Bartyzel
PR i komunikacja
Och-Teatr
tel.: 22 621 61 41
mobile: 695 492 970
ul. Grójecka 65
02-094 Warszawa

Mecenas
Technologiczny
Teatrów

Doradca
Prawny
Teatrów

Partner
Och-Teatru

Wyposażenie teatrów
dofinansowano
ze środków

PREMIERY W 2018 R.
DOFINANSOWANE PRZEZ


Patroni medialni