Aktualności

kup bilety online

Gramy całe wakacje!

POLONIA i OCH GRAJĄ CAŁE WAKACJE!


Teatr POLONIA i OCH-Teatr, dwa teatry Fundacji Krystyny Jandy na Rzecz Kultury, jak co roku od lat grają CAŁE WAKACJE. Tegoroczna edycja potrwa od 24 czerwca do końca sierpnia, oferując widzom aż 43 różne tytuły, które w sumie będą zagrane 165 razy. Aż 40 z nich to spektakle plenerowe, dostępne bezpłatnie dla każdego.


Start tej wielkiej uczty rozrywkowo-teatralnej nastąpi 24 czerwca, kiedy o 17:00 na pl. Konstytucji w Warszawie odbędzie się premiera „Szelmostw Lisa Witalisa” Jana Brzechwy. Wbrew pozorom ten uroczy spektakl jest przeznaczony nie tylko dla dzieci — to uniwersalna opowieść o tym, jak przebiegłość, oszustwa i kłamstwa pozwalają osiągnąć szczyty władzy…


Poza „Szelmostwami Lisa Witalisa” w repertuarze plenerowym dla dzieci znajdą się również: „Czerwony kapturek”, „Jaś i Małgosia” oraz „2 000 000 kroków” – wszystkie kolorowe, kostiumowe i rozśpiewane.


Dorośli widzowie przychodzący na pl. Konstytucji (w czerwcu i w lipcu) oraz na Grójecką 65 pod OCH-Teatr (w sierpniu) będą mogli zobaczyć ogniste „Flamenco namiętnie”, farsowy „Związek otwarty”, słynny już „Lament na Placu Konstytucji” oraz wzruszający „Starość jest piękna”.
Osiem spektakli plenerowych, zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci, w czasie wakacji teatry POLONIA i OCH-Teatr zagrają również w Koneserze na Pradze.


W tym samym czasie obie sceny fundacji Krystyny Jandy oferują 35 tytułów, z przewagą spektakli komediowych (np. obleganych przez widzów „Męża i żony” Fredry, i „Ożenku” Gogola, czy „Policji. Nocy zatracenia” autorstwa Mrożka i Saramonowicza. W wakacyjnym repertuarze również farsy m.in. „Wspólnota mieszkaniowa”, „Pomoc domowa”, „Lily”, „Coś tu nie gra” oraz refleksyjne spektakle „Aleja Zasłużonych”, „Boże mój”, „Pan Hoho”, „Próby”, „Raj dla opornych”, „Zapiski wygnania” czy przejmujący „Minetti. Portret artysty z czasów starości” z kreacją Jana Peszka.
Warto też zwrócić uwagę na takie spektakle jak „Piękny nieczuły”, w którym Natalia Sikora wykonuje wspaniale piosenki Edith Piaf, „Cwaniary” wg Sylwii Chutnik z piosenkową klasyką dawnej Warszawy oraz „Café Luna”, gdzie Anna Sroka-Hryń wyśpiewuje niezwykły świat filmów Almodovara.
Klasę samą w sobie stanowią takie evergreeny jak „Stowarzyszenie Umarłych Poetów”, „Słoneczni chłopcy” i „Zemsta” Fredry z Arturem Barcisiem i Cezarym Żakiem, a nade wszystko „Biała bluzka” i „Shirley Valentine” z Krystyną Jandą.


Płatnym spektaklom w obu teatrach towarzyszyć będą liczne akcje promocyjne, m.in. wysokie zniżki dla studentów i seniorów na wybrane spektakle, bądź zabawa AD HOC, czyli tanie bilety na dzień czy dwa przed spektaklem.


- GRAMY CAŁE WAKACJE to akcja Teatru POLONIA i OCH-Teatru, którą dajemy warszawiakom oraz turystom odwiedzającym Warszawę od wielu lat. Każdego dnia wakacji oferujemy nasz repertuar zarówno bezpłatnie (w plenerze), jak i biletowany (na spektakle grane na scenach naszych teatrów). To wspaniała okazja do nadrobienia zaległości z całego roku, a dla przyjezdnych unikalna szansa zakosztowania teatru w okresie wakacyjnym. — mówi Krystyna Janda. — Serdecznie zapraszamy i obiecujemy fantastyczną rozrywkę na wysokim poziomie, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych!

Mecenas
Technologiczny
Teatrów

billenium

Doradca
prawny
teatrów

139279v1 CMS Logo LawTaxFuture Maxi RGB

PARTNER
OCH-TEATRU

maxfilm

WYPOSAŻENIE TEATRÓW
DOFINANSOWANO
ZE ŚRODKÓW

mkidn

PREMIERY W 2022 ROKU
DOFINANSOWANE PRZEZ

miasto-Warszawa resize

PATRONI MEDIALNI

new winieta spis 2rgb Logo poziom kolor gazeta-wyborcza-logo warszawa wyborcza pl do-sieci 1911401-GAZETA-LOGO-CMYK2
Z OSTATNIEJ CHWILI !
X