Aktualności

kup bilety online

Do obsady spektaklu LILY dołącza Vanessa Aleksander

Aktorka, w roli Vickie, pojawi się w czerwcowych, lipcowych, sierpniowych i wrześniowych spektaklach. W kolejnych miesiącach będzie grała tę rolę na zmianę z Magdaleną Lamparską.

Vanessa Aleksander – polsko-słowacka aktorka, absolwentka Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Wystąpiła w filmach „Sala Samobójców”. „Hejter”, „Marzec 68”, „Legendy Polskie Smok”, „Listy do M4”. Kojarzona z ról w serialach „Wojenne dziewczyny”, „The Office PL”, „Belle Epoque” i „Rojst 97”.

Za rolę Gabi w filmie „Sala Samobójców. Hejter” w reż. Jana Komasy nominowana była do nagrody dla najlepszej aktorki na festiwalu Tribeca w 2020 r. Za ten sam występ dostała nominację dla najlepszej aktorki na festiwalu OffCamera 2021. Laureatka głównej nagrody aktorskiej oraz nagrody im. Jana Machulskiego „Bądź Orłem. Nie zniżaj lotów” na 37. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi za role w spektaklach „Każdy kiedyś musi umrzeć Porcelanko, czyli rzecz o wojnie trojańskiej” w reżyserii Agata Dudy-Gracz i w „Płatonowie” w reżyserii Moniki Strzępki.

W 2019 roku debiutowała w spektaklu „Kuchnia Caroline” w reżyserii Jarosława Tumidajskiego w Teatrze Współczesnym.

Aktorka na swoim koncie ma również wiele ról dubbingowych - między innymi była głosem tytułowej „Mulan” (za ten film otrzymała w 2022 roku „Bestsellera Empiku”), zaś niedawno udzieliła głosu głównej bohaterce serialu wydawnictwa Marvel Comics „Hawkeye”.

Jej głos budzi słuchaczy radia newonce w audycji „Bolesne Poranki”.

W 2021 aktorka zakończyła zdjęcia do serialu „Dziewczyna i Kosmonauta” w reżyserii Bartosza Prokopowicza - produkcja będzie miała premierę na platformie Netflix na całym świecie.  Prywatnie pasjonatka muzyki, tańca i sportów zimowych. Lubi się śmiać i rozśmieszać innych.

 

 

Mecenas
Technologiczny
Teatrów

billenium

Doradca
prawny
teatrów

139279v1 CMS Logo LawTaxFuture Maxi RGB

PARTNER
OCH-TEATRU

maxfilm

WYPOSAŻENIE TEATRÓW
DOFINANSOWANO
ZE ŚRODKÓW

mkidn

PREMIERY W 2022 ROKU
DOFINANSOWANE PRZEZ

miasto-Warszawa resize

PATRONI MEDIALNI

new winieta spis 2rgb Logo poziom kolor gazeta-wyborcza-logo warszawa wyborcza pl do-sieci 1911401-GAZETA-LOGO-CMYK2
Z OSTATNIEJ CHWILI !
X