Aktualności

kup bilety online

W styczniu dodatkowe pokazy spektaklu SŁONECZNI CHŁOPCY

W związku z ogromnym zainteresowaniem grudniową premierą Och-Teatru – na specjalne życzenie Widzów – w repertuarze styczniowym dwa dodatkowe spektakle SŁONECZNI CHŁOPCY w reż. Marcina Hycnara z Arturem Barcisiem i Cezarym Żakiem w rolach głównych. Najbliższe pokazy już 24-25 stycznia na godz. 19:30.

"SŁONECZNI CHŁOPCY to benefisowa premiera z okazji poczwórnego jubileuszu Artura Barcisia (65. urodziny, 40 lat na scenie) i Cezarego Żaka (60. urodziny, 35 lat na scenie). Ulubieńcy publiczności, którzy zapisali się jako niezawodni partnerzy z „Miodowych lat”, zmierzyli się z komedią Neila Simona, wsławioną ekranizacją z udziałem Waltera Matthau i George'a Burnsa (1975). Na polskie sceny prowadził „Słonecznych chłopców” Edward Dziewoński i sam w niej zagrał u boku Witolda Pyrkosza (1994, Teatr na Woli). Premiera w Och-Teatrze jest jej siódmą polską realizacją (a czwartą w Warszawie).

Sztuka wcale nie jest „samograjem” – znakomicie napisana, tym razem w nowym tłumaczeniu Bartosza Wierzbięty, sukces może przynieść tylko największym. Jej bohaterowie Al Lewis i Willie Clark, przez kilkadziesiąt lat czołowi komicy, a teraz skłóceni staruszkowie przechodzą ciężką próbę współpracy przy produkcji programu telewizyjnego. To okazja do ukazania ich niepoliczonych pretensji i wzajemnych złośliwości, ale także odsłonięcia utajonej bliskości dwóch starych aktorów. Barciś (Al) to ten spokojniejszy, podpierający się laseczką, pozorna ślamazara, Żak (Clark) to ten bardziej wybuchowy, trochę flejowaty abnegat, choć kto wie czy nie bardziej przeczulony nadwrażliwiec, ale rozsądzić, który z nich zapala lont do kolejnych starć nie sposób. Słodko-gorzka komedia w ich wykonaniu, nie tylko śmieszy, ale i – zwłaszcza w końcowych partiach spektaklu wzrusza" (Źródło: https://www.aict.art.pl/2021/12/18/sloneczni-chlopcy/)

 

Mecenas
Technologiczny
Teatrów

billenium

Doradca
prawny
teatrów

139279v1 CMS Logo LawTaxFuture Maxi RGB

PARTNER
OCH-TEATRU

maxfilm

WYPOSAŻENIE TEATRÓW
DOFINANSOWANO
ZE ŚRODKÓW

mkidn

PREMIERY W 2022 ROKU
DOFINANSOWANE PRZEZ

miasto-Warszawa resize

PATRONI MEDIALNI

new winieta spis 2rgb Logo poziom kolor gazeta-wyborcza-logo warszawa wyborcza pl do-sieci 1911401-GAZETA-LOGO-CMYK2
Z OSTATNIEJ CHWILI !
X