Aktualności

kup bilety online

Pożegnanie tytułu: MARIA CALLAS. MASTER CLASS

W niedzielę 21 listopada o godz. 17:00 na scenie Och-Teatru odbędzie się ostatni pokaz spektaklu MARIA CALLAS. MASTER CLASS Terrence’a McNally’ego w reżyserii Andrzeja Domalika z Krystyną Jandą w roli słynnej greckiej śpiewaczki operowej.

„Za swoją sztukę muszę wycisnąć z was najwięcej, jak się da. Bo poza nią nic nie mam, a daję z siebie wszystko. A wy zapłacicie za to, żeby urozmaicić swoje nudne życie!” – mówi prowokacyjnie, z przytupem, sceniczna Maria Callas w interpretacji Krystyny Jandy. Nie kłamie. Życiorys greckiej śpiewaczki, sztuka Terrence’a McNally’ego oraz spektakl wyreżyserowany przez Andrzeja Domalika i wszystkie zagrane w nim koncertowo role są warte każdych pieniędzy – jak głosiły doniesienia krytyków teatralnych.

Jacek Cieślak przypominał, że Krystyna Janda wróciła w 2015 roku do sztuki, którą zagrała po raz pierwszy w Teatrze Powszechnym w 1997 roku, wzbogacona doświadczeniami dyrekcji prywatnej sceny, gwiazdorskich monodramów, a i pozycji odpowiadającej w warunkach polskiego teatru – tej, jaką miała w świecie opery Maria Callas.

„Wielkim atutem spektaklu są oryginalne nagrania ze śpiewem Callas, które stanowią puentę opowieści o podboju najsłynniejszych teatrów świata, w tym La Scali. Magiczny jest moment z wizualizacjami mediolańskiej opery. Sprawiają, że widzowie Och-Teatru czują się, jakby zasiedli w złoconych balkonach wyściełanych aksamitem i byli świadkami popisów prawdziwej Callas. (…) Dramaturgię spektaklu pobudzają nie tylko dialogi z młodymi śpiewakami, ale także ich muzyczne próby. Andrzej Domalik zaprosił do roli uczniów młodych utalentowanych śpiewaków: Agnieszkę Adamczyk, Martę Wągrocką, Annę Patrys, Jolantę Wagner, Rafała Bartmińskiego, Tadeusza Szlenkiera. Grają chwile tremy, młodzieńczej pychy, aż przychodzi moment, kiedy mogą zaprezentować całą swoją młodzieńczą energię i talent. Całość? Po prostu klasa mistrzowska” (Jacek Cieślak, „Sukces” 2015 nr 10).

Spektakl od czasu premiery we wrześniu 2015 roku został pokazany na scenie Och-Teatru oraz podczas występów gościnnych ponad 120 razy.

Mecenas
Technologiczny
Teatrów

billenium

Doradca
prawny
teatrów

139279v1 CMS Logo LawTaxFuture Maxi RGB

PARTNER
OCH-TEATRU

maxfilm

WYPOSAŻENIE TEATRÓW
DOFINANSOWANO
ZE ŚRODKÓW

mkidn

PREMIERY W 2021 ROKU
DOFINANSOWANE PRZEZ

miasto-Warszawa resize

PATRONI MEDIALNI

new winieta spis 2rgb Logo poziom kolor gazeta-wyborcza-logo warszawa wyborcza pl do-sieci 1911401-GAZETA-LOGO-CMYK2
Z OSTATNIEJ CHWILI !
X