Aktualności

kup bilety online

Pożegnanie tytułu: WĄSY w reż. Macieja Kowalewskiego

8 października na scenie Och-Teatru odbędzie się ostatni pokaz spektaklu WĄSY w reżyserii Macieja Kowalewskiego w wykonaniu aktorów Teatru Montownia.

Sztuka Macieja Kowalewskiego to antykorporacyjna, ekologiczna tragikomedia omyłek i katastrof, która od swojej premiery we wrześniu 2012 roku przyciągała rzesze widzów głodnych inteligentnej rozrywki w mistrzowskim wykonaniu Adama Krawczuka, Marcina Perchucia, Rafała Rutkowskiego i Macieja Wierzbickiego.

Morze, spokojny letni wieczór. Cztery małżeństwa relaksują się na łonie natury. Z jeden strony domu kobiety organizują wytworne garden party – jest poncz, sałatka z krewetkami i sernik. Po drugiej stronie bawią się panowie – męski grill z piwem, wódką i tłustą karkówką. Przyjemny wypoczynek przerywają jednak dziwne zjawiska atmosferyczne i niespodziewanie spadające z nieba zdechłe ptaki. To przypadek czy może boskie ostrzeżenie?

„Tempo spektaklu jest niesamowite, wątki przeplatają się i nieustannie łączą. Chłopaki z Montowni imponują technicznym przygotowaniem i sugestywnym wyrazem kreowanych ról. Płynnie przechodzą od ról męskich, nieugiętych samców, do delikatnych, pełnych wrażliwości kobiet” – pisała Katarzyna Binkiewicz dla portalu „Teatr dla Was”. W innych tekstach krytycznych także wielokrotnie podkreślano talent komediowy aktorów, dynamikę spektaklu, płynne przeplatanie się świata męskiego z żeńskim oraz symbolikę tytułowych wąsów. „W pierwszej części spektaklu śmiejemy się więc beztrosko, w drugiej jednak zaczynamy rozumieć, że ta pierwsza była tylko wprawką przed wejściem w głębsze pokłady znaczeń i problemów, że to nie jest tylko o seksie i facetach przy grillu, że autor zdradza nam swoją postawę wobec świata i zaświatów, swoje myśli o życiu, Bogu, gospodarce, kobietach (bardzo krytyczne), wojsku, a nawet o powstaniu warszawskim” – dodawał Bronisław Tumiłowicz w „Przeglądzie”.

Mecenas
Technologiczny
Teatrów

billenium

Doradca
prawny
teatrów

139279v1 CMS Logo LawTaxFuture Maxi RGB

PARTNER
OCH-TEATRU

maxfilm

WYPOSAŻENIE TEATRÓW
DOFINANSOWANO
ZE ŚRODKÓW

mkidn

PREMIERY W 2021 ROKU
DOFINANSOWANE PRZEZ

miasto-Warszawa resize

PATRONI MEDIALNI

new winieta spis 2rgb Logo poziom kolor gazeta-wyborcza-logo warszawa wyborcza pl do-sieci 1911401-GAZETA-LOGO-CMYK2
Z OSTATNIEJ CHWILI !
X