Aktualności

kup bilety online

Wracamy! Czerwiec w Och-Teatrze i Teatrze Polonia

Po trzymiesięcznej wymuszonej sytuacją epidemiczną przerwie, teatry prowadzone przez Fundację Krystyny Jandy Na Rzecz Kultury wznawiają swoją sceniczną działalność. Pierwszym spektaklem zagranym w Och-Teatrze będą UPADŁE ANIOŁY – klasyczna, znakomicie napisana, ciesząca się niezwykłą popularnością komedia z Magdaleną Cielecką i Mają Ostaszewską w rolach głównych. Pokazy 12-13 czerwca.

W Teatrze Polonia 13 czerwca monodram Krystyny Jandy ZAPISKI Z WYGNANIA na podstawie wspomnień Sabiny Baral o przymusowej żydowskiej emigracji roku 1968. Spektakl o charakterze artystycznym, edukacyjnym, empatycznym i obywatelskim.

Na obu scenach pokazy ostatnich z „przedpandemicznych” premier trwającego sezonu. W Teatrze Polonia POLICJA. NOC ZATRACENIA na podstawie jednoaktówek Sławomira Mrożka i Andrzeja Saramonowicza, ukazująca świat dwóch dyktatur, z których pierwsza widzi utopijne szczęście w paranoicznym porządku, druga zaś – w upiornej tradycji. Na scenie Katarzyna Kwiatkowska oraz aktorzy Teatru Montownia. W Och-Teatrze zaś kryminalna zabawa teatralna LILY w reżyserii i z kreacją Krystyny Jandy, której – w roli inspektora prowadzącego dochodzenie – towarzyszy Piotr Machalica.

Dodatkowo, na scenie przy Grójeckiej pokazy teatralnej wersji kultowego filmu Petera Weira STOWARZYSZENIE UMARŁYCH POETÓW w reż. Piotra Ratajczaka oraz niezwykle zabawnej farsy POMOC DOMOWA z Katarzyną Gniewkowską, Krystyną Jandą, Małgorzatą Kocik/Barbarą Wypych, Krzysztofem Draczem i Mirosławem Kropielnickim.

Oficjalna premiera OSZUSTÓW amerykańskiego dramatopisarza Michaela Jacobsa w reż. Jana Englerta została przesunięta na jesień 2020 roku. Niemniej, 22-24 czerwca oraz 9-10 lipca pokazy przedpremierowe tego tytułu.

Na scenę wracają także spektakle: WĄSY – tragikomedia omyłek autorstwa i w reżyserii Macieja Kowalewskiego z udziałem aktorów Teatru Montownia, UDAJĄC OFIARĘ na podstawie rosyjskiej sztuki Braci Presniakow oraz komedia o kulisach pewnego amatorskiego teatru, o mechanizmach i kłopotach tworzenia iluzji – PRAPREMIERA DRESZCZOWCA.

W Teatrze Polonia dwa muzyczne spektakle. PIĘKNY NIECZUŁY z piosenkami Edith Piaf w wykonaniu Natalii Sikory (18 czerwca) oraz silnie odwołująca się do filmowego świata popularnego hiszpańskiego reżysera ALMODOVARIA w wykonaniu Anny Sroki-Hryń (27 czerwca).

Na scenę przy Marszałkowskiej powraca także opowieść o świecie współczesnych korporacji – METODA Jordiego Galcerána w reż. Piotra Łazarkiewicza, m.in. z Marią Seweryn. W ostatniej dekadzie czerwca pokazy spektaklu ŻEBY NIE BYŁO ŚLADÓW o jednej z ważniejszych i wstrząsających historii stanu wojennego w Polsce, tzw. sprawie Grzegorza Przemyka, a z komediowego repertuaru spektakl WANIA, SONIA, MASZA I SPIKE – wzruszająca i zabawna sztuka o najważniejszych wartościach życia. W obsadzie Ewa Błaszyczyk, Jowita Budnik/Małgorzata Rożniatowska, Marianna Janczarska, Dorota Landowska, Maciej Kowalewski oraz Wojciech Zieliński.

W związku z sytuacją epidemiczną przesunięciu uległy premiery spektakli WSPÓLNOTA MIESZKANIOWA w reżyserii Krystyny Jandy oraz CWANIARY – Agnieszki Glińskiej. Pokazy pierwszej ze sztuk zaplanowano od 16 lipca w Och-Teatrze, drugiej od 24 lipca w Teatrze Polonia.

Pełny repertuar: czerwiec 2020

Mecenas
Technologiczny
Teatrów

billenium

Doradca
prawny
teatrów

cms

PARTNER
OCH-TEATRU

maxfilm

WYPOSAŻENIE TEATRÓW
DOFINANSOWANO
ZE ŚRODKÓW

mkidn

PREMIERY W 2021 ROKU
DOFINANSOWANE PRZEZ

miasto-Warszawa resize

PATRONI MEDIALNI

radioKolor gazeta-wyborcza-logo warszawa wyborcza pl do-sieci cjg24-mobile 1911401-GAZETA-LOGO-CMYK2 uroda
Z OSTATNIEJ CHWILI !
X