Aktualności

kup bilety online

Już niedługo MARIA CALLAS. MASTER CLASS z Krystyną Jandą

Drodzy Widzowie,

już 5 marca, 17 kwietnia oraz 10 czerwca pojedyncze pokazy spektaklu MARIA CALLAS. MASTER CLASS. „Życiorys greckiej śpiewaczki, sztuka Terrence’a McNally’ego oraz spektakl wyreżyserowany przez Andrzeja Domalika i wszystkie zagrane w nim koncertowo role są warte każdych pieniędzy” – pisał o spektaklu krytyk teatralny Jacek Cieślak.


Krystyna Janda rolę Callas zagrała po raz pierwszy w Teatrze Powszechnym w 1997 roku, w 2015 roku wróciła do sztuki McNally’ego, bogatsza o swoje doświadczenie dyrektorowania prywatnymi scenami, o swoje gwiazdorskie monodramy, oraz o pozycję odpowiadającą w warunkach polskiego teatru – tej, jaką miała w świecie opery Maria Callas. Pierwsza wersja przedstawienia nosiła podtytuł LEKCJA ŚPIEWU, druga – MASTER CLASS. „I, nomen omen, w mistrzowski sposób łączy to, co potrzebne jest do stworzenia perfekcyjnego widowiska i spełnienia marzeń publiczności” – dodawał krytyk.


Błyskotliwe dialogi, wspaniałe próby muzyczne, oryginalne nagrania ze śpiewem Callas, magiczny moment wizualizacji mediolańskiej opery. Maria Callas mawiała: „Ja wiem, że świat się nie zawali, jeśli od jutra nie będzie przedstawień TRAVIATY. Ja to wiem. Ale wierzę, że wybierając sztukę, przyczyniamy się do tego, że ten świat staje się piękniejszy i lepszy. Że zostawiamy go mądrzejszym i bogatszym dzięki sztuce. Im jestem starsza, tym mocniej wiem. Ale wierzę, że to, co robimy, ma sens”. My także, z poczuciem sensu i radości, zapraszamy.

Mecenas
Technologiczny
Teatrów

Doradca
prawny
teatrów

PARTNER
OCH-TEATRU

WYPOSAŻENIE TEATRÓW
DOFINANSOWANO
ZE ŚRODKÓW

PREMIERY W 2020 R.
DOFINANSOWANE PRZEZ

PATRONI MEDIALNI

Z OSTATNIEJ CHWILI !
X