kup bilety online

Prasa o nas

Warszawa. Och-Teatr Jandy od października w kinie Ochota

PAP

Stworzony przez Fundację Krystyny Jandy na Rzecz Kultury Och-Teatr rozpocznie w październiku działalność w budynku Kina Ochota przy ul. Grójeckiej w Warszawie - ogłosiła aktorka na środowej konferencji prasowej w stolicy.

Właścicielem budynku kina jest Instytucja Filmowa Max-Film, należąca do samorządu województwa mazowieckiego.Na środowej konferencji Krystyna Janda oraz prezes Max-Filmu Lech Jaworski podpisali umowę, na mocy której fundacja aktorki przez 20 lat może dzierżawić obiekt i prowadzić w nim działalność artystyczną.
- Od jakiegoś czasu Teatr Polonia szukał możliwości, by rozszerzyć działalność, nowej sali. Uznaliśmy, że aby rozwijać się dalej, musimy dysponować większą ilością miejsc. Mamy w tej chwili 28 tytułów w eksploatacji, niektórych nie gramy jednak po cztery miesiące, gdyż brakuje nam na to czasu w dotychczasowej siedzibie - tłumaczyła Janda. Pierwszy spektakl Och-Teatru zaplanowano na 23 października - będzie to monodram Jandy "Ucho, gardło, nóż" (na zdjęciu) na podstawie książki chorwackiej autorki Verdany Rudan. Zanim nowa scena zainauguruje działalność, podjęte będą prace remontowe w budynku Ochoty. Gmach przy ul. Grójeckiej 65 wzniesiono w latach 1948-49. Zarówno jego forma architektoniczna, jak i układ wnętrza przetrwały do dziś w niezmienionej formie, a w kinie zachowało się niemal w całości jego pierwotne wyposażenie. W lutym tego roku budynek został wpisany do rejestru zabytków. Twórcy Och-Teatru przeprowadzą m.in. remont dachu oraz toalet, a także wymianę instalacji elektrycznej, wyposażą salę w reflektory, w scenę, w całe zaplecze teatralne - poinformowała Janda. Jak powiedziała, w budynku Ochoty powstanie teatr z widownią na 400 osób. Nowa scena zyska inny profil niż Teatr Polonia, jej oferta ma być adresowana do "nieco młodszego widza". - Będziemy wystawiać spektakle odważniejsze, drapieżne, podnoszące także aktualne problemy społeczne. W Polonii chcemy natomiast zostawić klasykę" - tłumaczyła aktorka. Dodała, że cztery, pięć tytułów z obecnego repertuaru Polonii zostanie przeniesionych na stałe do Och-Teatru. W Och-Teatrze, obok spektakli, organizowane będą koncerty. W październikowym repertuarze znajdą się na przykład występy Katarzyny Nosowskiej, Marii Peszek i Gaby Kulki, a także koncert samej Krystyny Jandy, pt. "Piosenki z teatru". Zaplanowano również występ kabaretu Mumio. W przyszłości ważny element działalności teatru mają stanowić koncerty piosenki literackiej - zapowiedziała Janda. W budynku będą także, jak dawniej, organizowane od czasu do czasu projekcje filmów.

Mecenas
Technologiczny
Teatrów

Doradca
Prawny
Teatrów

Partner
Och-Teatru

Wyposażenie teatrów
dofinansowano
ze środków

PREMIERY W 2018 R.
DOFINANSOWANE PRZEZ


Patroni medialni