kup bilety online

Komunikat prasowy

Warszawa. "Weekend..." z Jandą

Jeden z najpopularniejszych autorów angielskich komedii i fars ("Wieczór kawalerski", "Lewe interesy") napisał tę sztukę specjalnie dla Krystyny Jandy, która spektakl reżyseruje i zagra w nim główną rolę kobiecą - Clarice.
Aktorka ma dobrą rękę do spektakli komediowych, czego wyraz dała, grając przez wiele lat monodram "Shirley Valentine", a od kilku sezonów w "Boskiej". Jednak jako reżyser doskonale zdaje sobie sprawę, ile niebezpieczeństw i pułapek czeka na realizatora fars.
- Żeby zagrać dobrze farsę, trzeba wbrew pozorom wiedzieć o człowieku bardzo dużo, to nie są wyjątkowe postaci jak w tragedii czy gatunkach psychologicznych, to przeciętni, typowi ludzie. Publiczność musi się śmiać z samych siebie. To upiornie trudne, a zawód trzeba mieć w małym palcu, technika, słuch, dialogowanie, poczucie rytmu i temperament. Na tragiczne jęki, snuje i rozdzieranie szat oraz mydlenie oczu nie ma czasu ani miejsca. Nie ma mowy o pomyłce, bo wszystko zaczyna kuleć - mówi Krystyna Janda. - Moja główna uwaga reżyserska to: "Proszę nie starać się być śmiesznym, nie za wszelką cenę, lżej, delikatniej, bardziej finezyjnie".
Kim jest R. (a może jest ich kilku)? I czy weekend z nim okaże się szczęśliwy (dla bohaterów sztuki, ale też dla Och-teatru)? Odpowiedź już w najbliższą sobotę podczas dwóch premierowych spektakli o godz. 17 i 20. W przedstawieniu obok Krystyny Jandy wystąpią: Piotr Machalica, Piotr Borowski, Cezary Żak/Lech Łotocki, Jacek Poniedziałek/Rafał Mohr, Katarzyna Gniewkowska/Aleksandra Justa. Autorem scenografii jest Maciej M. Putowski, kostiumów Tomasz Ossoliński. Przekład - Elżbieta Woźniak.

Mecenas
Technologiczny
Teatrów

Doradca
Prawny
Teatrów

Partner
Och-Teatru

Wyposażenie teatrów
dofinansowano
ze środków

PREMIERY W 2020 R.
DOFINANSOWANE PRZEZ


Patroni medialni