kup bilety online

Spektakl

koncert

WASILEWSKI PLAYS WAJDA - KONCERT

Obsada: 
Marcin Wasilewski Trio

Czas trwania: 90 minut

Idea koncertu, z jakim Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy wychodzi ku mieszkańcom Warszawy, to spektakularne połączenie sztuki filmowej z wyśmienitym jazzem. Fortepian, kontrabas i perkusja – takie trzy instrumenty przetworzą muzykę znaną widzom z kina Wajdy.

Własną interpretacją utworów podzielą się muzycy grający pod szyldem Marcin Wasilewski Trio. To światowej sławy formacja jazzowa, łącząca tradycję z nowoczesnością, nagrywająca dla prestiżowej wytwórni fonograficznej ECM. Zespół otwarty na inspiracje, przekuwający je na własny język wypowiedzi artystycznej tworzą: pianista Marcin Wasilewski, kontrabasista Sławomir Kurkiewicz oraz perkusista Michał Miśkiewicz.

Pojmując kulturę filmową jako niebanalne mariaże, zaskakujące rozstrzygnięcia, trudne do przewidzenia zwroty akcji, CKF zaprosiło do świata swojego patrona trzech jazzmanów, mających niebanalne marzenia. Sukcesy tria Marcina Wasilewskiego są niczym scenariusz fascynującego filmu o muzykach, a projekt „Marcin Wasilewski Trio Plays Wajda” jawi się jako śmiała rozgrywka marzycieli. Warszawska rzeczywistość wzbogacona zostanie w muzyczny powidok marzeń o przenikaniu światów, które nigdy się ze sobą nie zetknęły. Być może Marcin Wasilewski Trio w styczniu  2020 roku zagra najlepszy filmowy jazz w świecie bez gigantów – Komedy, Wajdy, Stańki?

Muzyka z filmów Andrzeja Wajdy w aranżacji pianisty i kompozytora Marcina Wasilewskiego w znanym i lubianym Och-Teatrze, odwiedzanym przez samego Andrzeja Wajdę. Muzyczne brzmienie kina Wajdy w reinterpretacji tria będzie symbolicznym ukłonem twórców CKF w stronę zmarłego w 2016 roku reżysera. Marcin Wasilewski Trio, łącząc w swych poczynaniach artystycznych tradycję z nowoczesnością, podkreśli w swojej interpretacji to, co dla spuścizny naszego patrona istotne, ale także uwypukli akcenty, które muzycy odkryją sami, patrząc na te kompozycje ze współczesnej perspektywy. Wielbiciele kina szukać będą w tej muzyce Wajdy, ci, którzy kochają jazz szukać będą tego, co zostało muzykom po Tomaszu Stańce, z którym tak mocno byli związani, oraz po Krzysztofie Komedzie, którego kompozycje potrafią grać jak mało kto. Bez wątpienia czeka nas twórcza dyskusja różnych dziedzin sztuki.

Ceny: 80 zł, 50 zł

Organizator: Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy

Mecenas
Technologiczny
Teatrów

Doradca
Prawny
Teatrów

Partner
Och-Teatru

Wyposażenie teatrów
dofinansowano
ze środków

PREMIERY W 2020 R.
DOFINANSOWANE PRZEZ


Patroni medialni