kup bilety online

Spektakl

koncert

KIM NOWAK - koncert


Mimo że od początku kariery są raczej kojarzeni z hip hopem, bracia Waglewscy w wielu wywiadach przyznawali się do swoich wczesnych fascynacji muzyką punkową i heavy metalową. W projekcie KIM NOWAK Waglewscy, we współpracy z Michałem Sobolewskim dali upust swoim fascynacjom, czym zaskoczyli  niejednego fana wcześniejszych dokonań FISZA i EMADE. Pierwszy album zespołu został doceniony przez krytyków i publiczność. Drugi album, zatytułowany WILK, windował zespół na szczyt popularności, zbierając nominacje i nagrody w zestawieniach najlepszych rockowych albumów w polskiej muzyce rozrywkowej.

Zespół powstał w 2009 roku w składzie Michał Sobolewski, Bartek Waglewski, Piotr Waglewski. 14 maja ukazał się debiutancki album zatytułowany „Kim Nowak“.

Nazwa odnosi sie do lat 60., tęsknoty za nagrywaniem płyt na żywo bez produkcyjnych fajerwerków. Bracia Waglewscy, zafascynowani hiphopem, wracali (co znamienne dla lat 90.) do zespołów o korzeniach w muzyce punkowej, garażowej – Bad Brains, Fugazi, Sonic Youth czy Morphine. Pierwsze zespoły WAGLEWSKICH to właśnie muzyka punkowa. Chociaż często dawali upust swoim fascynacjom, chociażby na koncertach projektu Tworzywo, dopiero niedawno udało im się znaleźć gitarzystę, który ma podobne sentymenty i tęskonoty.

Michał Sobolewski to znawca muzyki lat 60., zafascynowany brudnym, mocnym brzmieniem gitar z płyt Jimiego Hendrixa, Black Sabbath, Ten Years After czy mniej znanych Toad, 13th Floor Elevators. Zachowując energię z prób, zespół w składzie bębny, gitara, bas zarejstrował pierwszą płytę „Kim Nowak“ w sierpniu 2009 roku.

Zdjęcia

Mecenas
Technologiczny
Teatrów

Doradca
Prawny
Teatrów

Partner
Och-Teatru

Wyposażenie teatrów
dofinansowano
ze środków

PREMIERY W 2020 R.
DOFINANSOWANE PRZEZ


Patroni medialni