kup bilety online

Spektakl

koncert

KLEYFF I GOŚCIE: SOYKA, UMER I INNI...


"Moja Żona, Basia , która pamiętając atmosferę z mojego ostatniego koncertu sprzed trzech lat w Och-Teatrze - zapytała Marysię Seweryn o możliwość powtórki - tym razem z piosenkami z mojej ostatniej płyty "Znalezienie" -  w odpowiedzi znalazła zaproszenie. Na dodatek ja do tej płyty wcześniej i teraz do tego koncertu znalazłem wsparcie wspaniałych muzyków. Zagrają więc Stanisław Soyka na keyboardzie, Tomasz Jaśkiewicz na elektrycznej gitarze, Antoni Korecki na saksofonach, producent tej płyty - Wacław Juszczyszyn na gitarze akustycznej, perkusjonista Zbigniew Brysiak, Słoma na bębnach, Daniel Słomiński na basie i Ania Patynek w chórze z moimi piosenkami, a jedną z tych piosenek w duecia zaśpiewa ze mną Magda Umer; całość nagłośni Antoni Soyka i na to wszystko razem  --  ja teraz serdecznie Państwa zapraszam". Jacek Kleyff

15 listopada miała premierę nowa płyta Jacka Kleyffa, która jest jego pierwszym solowym albumem od 14 lat.

Najnowsza solowa płyta Jacka Kleyffa jest kompilacją zupełnie nowych piosenek artysty, jak i nieznanych szerokiej publiczności starszych utworów. Wszystkie piosenki zostały na nowo zaaranżowane w oparciu o gitarę, mandolinę i bębny, jednak na albumie usłyszymy również saksofon, bas, fortepian, a nawet klawesyn. Na albumie gościnnie wystąpili przyjaciele artysty: Magda Umer, Stanisław Soyka i Tomasz Jaśkiewicz - charyzmatyczny gitarzysta z zespołu Akwarele. Producentem muzycznym płyty jest Wacław Juszczyszyn (Wolna Grupa Bukowina).

„Poza tym, że płyta ta jest dosłownie "znalezieniem" doskonałej pomocy muzycznej ludzi, którzybrali udział w jej tworzeniu - jest też ona zasadzona na pierwszej piosence o tym samym tytule. Inne "znalezienia" to zamieszczone w oprawie graficznej zdjęcia i moje obrazki” - podkreśla Jacek Kleyff. Jacek Kleyff to pieśniarz, poeta, kompozytor, aktor i malarz. Jest jednym z założycieli kabaretu Salon. Niezależnych z którym trzykrotnie wygrał festiwal FAMA, oraz Orkiestry Na Zdrowie (ONZ), z którą w 1995 na pierwszym Przystanku Wodstook zdobył „Złotego Bączka”- główną nagrodę publiczności. Po twórczość pieśniarza sięgali m.in.: Kuba Sienkiewicz i Elektryczne Gitary, Ewa Błaszczyk, Maryla Rodowicz czy zespół Akurat, a fragmenty jego przenikliwych i lapidarnych tekstów na stałe trafiły do języka potocznego. Jacek Kleyff regularnie koncertuje solo oraz z zespołami, a podczas występów wykonuje zarówno piosenki z okresu Salonu Niezależnych jak i Orkiestry Na Zdrowie, dzięki czemu te dwie części jego muzycznego życiorysu komponują się w jedną całość.

Szanowni Państwo, informujemy, że koncert będzie rejestrowany.

Mecenas
Technologiczny
Teatrów

Doradca
Prawny
Teatrów

Partner
Och-Teatru

Wyposażenie teatrów
dofinansowano
ze środków

PREMIERY W 2020 R.
DOFINANSOWANE PRZEZ


Patroni medialni