kup bilety online

Spektakl

koncert

SZOPKA - KONCERT


PROJEKT AGNIESZKI SZCZEPANIAK FEAT. JUSTYNA STECZKOWSKA, TOMASZ "TOMSON" LACH

Agnieszka Szczepaniak - fortepian, syntezator analogowy, elektronika
Justyna Steczkowska - wokal  
Agnieszka Lach - skrzypce, gitara elektryczna, elektronika
Natalia Brzozowska - gitara basowa
Tomasz "Tomson" Lach - beatbox, głos preparowany
Mikołaj Majkusiak - akordeon
Mikołaj Pałosz - wiolonczela
Krzysztof Szmańda – perkusja

Ale „SZOPKA” – czyli muzyka bez granic...

Justyna Steczkowska w awangardowym i ekscentrycznym projekcie Agnieszki Szczepaniak.

Szopka” to projekt muzyczny charyzmatycznej i nieprzewidywalnej artystki,  utalentowanej pianistki i kompozytorki Agnieszki Szczepaniak. Autorka przedstawia odbiorcy muzykę pozbawioną schematów, wymykającą się stereotypowej klasyfikacji. Stosuje niespotykane połączenia stylistyczne i instrumentacyjne. Nokturn staje się namiętnym tangiem, elektryzujący drum’n’bass wyrasta z chopinowskiego impromptu, ludowy motyw mazurka okazuje się inspiracją dla mrocznego trip-hopu. Fortepian dialoguje z syntezatorem i elektroniką, wiolonczela i akordeon z gitarą elektryczną, a drapieżny beatbox okazuje się doskonałym towarzyszem eterycznego sopranu. W efekcie powstaje widowisko muzyczne składające się z wielowątkowych utworów, w których chopinowskie motywy zostają wciągnięte w labirynt niczym nie skrępowanej fantazji twórczej Agnieszki Szczepaniak.

Do współpracy autorka zaprosiła uznanych, starannie dobranych muzyków o otwartych umysłach, bedących w stanie wyjśc poza granice możliwości swoich instrumentów/głosu, bo tylko tacy mogli sprostać jej szalonym pomysłom muzycznym.

Projekt miał swoją premierę 28 lutego 2010 r. w studiu koncertowym im. A. Osieckiej w radiowej Trójce. Od tego czasu niejednokrotnie spotkał się z gorącym przyjęciem publiczności na rozmaitych scenach ( m.in.festiwal La Folle Journee w Warszawie, Chopin The Course w Gdyni, koncert finałowy obchodów roku chopinowskiego w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy). Dobiega końca praca nad nagraniami studyjnymi projektu, w których obok Justyny Steczkowskiej oraz pozostałych znakomitych muzyków udział wzięła także pierwsza dama polskiego jazzu, Urszula Dudziak. Premiera płyty już niebawem.

Linki:

koncert w Trójce

koncert w Busko-Zdroju

festiwal La Folle Journee w Warszawie

Szopka live in TVP

http://www.facebook.com/projekt.szopka

Mecenas
Technologiczny
Teatrów

Doradca
Prawny
Teatrów

Partner
Och-Teatru

Wyposażenie teatrów
dofinansowano
ze środków

PREMIERY W 2020 R.
DOFINANSOWANE PRZEZ


Patroni medialni