kup bilety online

Spektakl

koncert

KONCERT Free Tibet


Organizatorem koncertu jest Fundacja Sam Dżub Ling

Tymański Yass Ensemble i mnisi z klasztoru Drepung Gomang

The Band Of Endless Noise

Wołosi i Lasoniowie

Pierwszy wspólny koncert Tymona Tymańskiego i jego grupy Tymański Yass Ensemble z mnichami z klasztoru Drepung Gomang, połączony z nagraniem płyty Live. W pierwszej części koncertu zagrają także The Band Of Endless Noise oraz Wołosi i Lasoniowie.

W 2008 roku grupa Tymański Yass Ensemble nagrała płytę Free Tibet, będącą muzycznym wsparciem wolnościowych dążeń Tybetańczyków. Teraz, wspólnie z mnichami z klasztoru Drepung Gomang, wśród których jest także Tashi - jeden z największych Mistrzów Śpiewów Klasztornych, zagra w Warszawie koncert połączony z nagraniem płyty na żywo. Na scenie Och Teatru przy Grójeckiej dojdzie do niezwykłego połączenia dwóch światów, zarówno muzycznych jak i duchowych. Tybetańskie śpiewy klasztorne w wykonaniu Tashiego i pozostałych mnichów, zabrzmią tym razem na tle dźwięków Tymański Yass Ensemble, przez samych muzyków określanych jako połączenie jazzu, rocka alternatywnego i muzyki etnicznej.

Tymański Yass Ensemble "Free Tibet"

YASS ENSEMBLE powstał w grudniu 2003 roku, kiedy do kwartetu Tymon Tymański Band dołączył charyzmatyczny trębacz Antoni Ziut Gralak, znany z formacji TIE BREAK, GRAAL czy YESHE. Grupa kontynuuje tradycję trójmiejskiej sceny yassowej, wykonując muzykę, będącą naturalnym amalgamatem jazzu, rocka alternatywnego oraz muzyki etnicznej. Repertuar YASS ENSEMBLE jest wypadkową kompozytorskiego doświadczenia Tymańskiego z grupą MIŁOŚĆ oraz wiedzy i scenicznego obycia pozostałych muzyków, z których każdy jest liderem własnej grupy i autorem swoistej, oryginalnej koncepcji muzycznej. 

Zespół nagrał materiał na swój pierwszy album zatytułowany "Jitte" (nazwa pochodzi od formy w karate shotokan i oznacza "dziesięć rąk") na wiosnę 2004 roku w gdańskim Biodro Studio i wydał go w grudniu 2004 nakładem warszawskiej wytwórni Tone Industria. We wrześniu 2007 roku "Jitte" ukazała się na rynku niemieckim, sygnowana przez bremską wytwórnię o swojskiej nazwie Sopot Records. 

W grudniu 2007 roku została ponownie wydana przez Biodro Records; autorem nowej, atrakcyjnej szaty graficznej jest słynny warszawski instrumentalista i grafik, Macio Moretti. 

Przez ostatnie dwa lata zespół pracował nad nowym materiałem pod tytułem "Free Tibet", który został zarejestrowany na czterech sesjach (w czerwcu 2006, w kwietniu i listopadzie 2007 oraz w kwietniu, maju i czerwcu 2008 roku). Producentem drugiej płyty jest Piotr Pawlak, odważny sonorystyczny eksperymentator, mający na koncie muzyczne produkcje "solowej" płyty Jacka Oltera oraz nowego albumu grupy Łoskot. W produkcji muzycznej drugiego albumu TYE wziął również udział kielecki artysta z kręgu muzyki elekronicznej, Darek Makaruk. 

Obecny skład zespołu to:

Antoni Ziut Gralak - trąbka, tuba;
Aleksander Korecki - saksofon altowy i barytonowy, flet;
Ireneusz Wojtczak - saksofon tenorowy i sopranowy;
Tymon Tymański - gitara, głos;
Wojtek Mazolewski - gitara basowa, elektrobas;
Kuba Staruszkiewcz - bębny.

Utwory:

 1. MILAREPA (Tymański) - 02:28
 2. BODHICITTA (Tymański - Mazolewski - Staruszkiewicz) - 03:31
 3. MAHAKALA (Tymański) - 03:16
 4. 6 YOGAS OF NAROPA (Tymański - Mazolewski) - 4:55
 5. MANDALA (Wojtczak) - 2:22
 6. GREEN TARA (Mazolewski) - 2:58
 7. THE KUNLEY S BOUNCE (Korecki) - 3:10
 8. SHINE (Tymański) - 3:43
 9. CHINESE-TIME-TO-GO-HOME (Tymański) - 7:21
 10. PHOWA (Gralak) - 1:43
 11. THE BUDDHA NATURE (Tymański) - 2:10
 12. FREE TIBET (Tymański - Mazolewski) - 7:40

The Band Of Endless Noise to grupa istniejąca od 2001 roku, mająca na koncie 5 płyt i wiele koncertów. Debiutancka płyta zespołu dystrybuowana była przez amerykańska wytwórnię revolver. Od tamtej pory The Band Of Endless Noise wpisali się na stałe w cenioną na świecie scenę polskiej muzyki alternatywnej.

Zespół "Wołosi i Lasoniowie" wyznacza na polskiej scenie muzycznej zupełnie nową jakość. Ten improwizujący kwintet smyczkowy swoje niezwykle charakterystyczne brzmienie zawdzięcza współpracy muzyków klasycznych z ludowymi. Efekt końcowy jest bliski chopinowskiej idei nadania muzyce tradycyjnej znamion sztuki wysokiej. Zespół zdobył w tym roku Grand Prix, nagrodę im. Czesława Niemena oraz nagrodę publiczności "Burza Braw" na festiwalu Polskiego Radia "Nowa Tradycja".

 

Patronat medialny: Radio Roxy FM

Mecenas
Technologiczny
Teatrów

Doradca
Prawny
Teatrów

Partner
Och-Teatru

Wyposażenie teatrów
dofinansowano
ze środków

PREMIERY W 2020 R.
DOFINANSOWANE PRZEZ


Patroni medialni