kup bilety online

Spektakl

kabaret

MUMIO


W spektaklu „Kabaret Mumio“ występują:
Jadwiga Basińska, Dariusz Basiński, Jacek Borusiński
Reżyseria, scenariusz, muzyka – MUMIO
Autorem kilku tekstów jest Dariusz Rzontkowski

Mumio to sceniczne szaleństwo - formalne, językowe, artystyczne. Są niezwykle konsekwentni w realizowaniu radykalnego i inteligentnego humoru. Uwielbiają wszelkie ludzkie niedoskonałości, potknięcia, niezręczności – ale nie wyśmiewają ich, raczej podchodzą do nich z czułym zainteresowaniem. To co większość z nas chciałaby ukryć oni eksponują i pokazują na scenie i są w tym pokazywaniu mistrzami.

Mumio, wykorzystując formę kabaretową, bez skrępowania poza nią wykracza - sięgając do tradycji teatru alternatywnego, z którego się wywodzi. Początek ich działalności to Teatr Epty-a z Katowic . Nie ograniczają się tylko do działań teatralnych – w ubiegłym roku ukazała sie książka Dariusza Basińskiego „Motor kupił Duszan". Jacek Borusiński natomiast zagrał jedną z głównych ról w filmie „To nie tak jak myślisz” Sławomira Kryńskiego. Obydwaj wystąpili w reżyserowanym przez Jacka filmie „Hiway”oraz w kilkunastu innych filmach i etiudach. Jacek gra również m.in w spektaklu „C-AKTIV” wrocławskiego Teatru Capitol.

 

 

Otrzymali wiele nagród , m.in:

 

-XIV Ogólnopolskiego Przeglądu Kabaretów PAKA w Krakowie (Grand Prix oraz Nagrody: Publiczności, Dziennikarzy, Zygmunta Koniecznego i Marka Piwowskiego),

-XX Przeglądu Piosenki Aktorskiej (II nagroda w Konkursie Aktorskiej Interpretacji Piosenkioraz nagroda Związku Artystów Scen Polskich);

-przyznanej przez ZASP za całokształt działalności- teatralnej Nagrody im. Leona Schillera,

-Wiktory 2006 – w kategoriach: Piosenkarz lub artysta estrady oraz Największe odkrycie telewizyjne i wiele innych.

Dodatkowej popularności przysporzyły im, obsypane branżowymi laurami, błyskotliwe reklamy jednej z sieci telefonów komórkowych. Absurdalne dialogi weszły do powszechnej świadomości i udowodniły, że absurd i abstrakcyjne poczucie humoru sa bliskie wielu widzom.

 

O Mumio

„Mumio – zachwyciło mnie całkowitą oryginalnością. W ich spektaklu nie ma nic powtórzonego po kimkolwiek, nawet po jakichś dobrych wzorach. Tam wszystko jest nowe, „od siebne”,że tak powiem, i znakomite. Chwilami wręcz płakałem ze śmiechu .”
Jeremi Przybora – Kabaret Starszych Panów

 

„Patrzę na nich z zazdrością i zachwytem”
Stanisław Tym

 

„Mumio- każde ich pojawienie się w telewizji powoduje, że autentycznie wybucham śmiechem. Wynika to z charakteru ich dowcipów. Są surrealistyczne, irracjonalne – bazują na pomysłach, których nikt wcześniej nie wykorzystał”
Marek Niedźwiecki

Mecenas
Technologiczny
Teatrów

Doradca
Prawny
Teatrów

Partner
Och-Teatru

Wyposażenie teatrów
dofinansowano
ze środków

PREMIERY W 2020 R.
DOFINANSOWANE PRZEZ


Patroni medialni