kup bilety online

Spektakl

Młynarski/Nahorny

POGADAJ ZE MNĄ


Płyta Pogadaj ze mną zdobyła status Złotej Płyty i koncert jest poświęcony temu wydarzeniu.

Szesnaście najnowszych piosenek Wojciecha Młynarskiego, do których muzykę napisał Włodzimierz Nahorny. Koncert prezentowany jest w formie przedstawienia słowno-muzycznego. Oparty jest na materiale płyty, która ukazała się w grudniu 2008r. i rozszerzony o tekst napisany przez Andrzeja Poniedzielskiego łączący niezależne piosenki w całość tematyczną.

 

Wojciech Młynarski – autor tekstów piosenek
Włodzimierz Nahorny – autor muzyki, fortepian
Kayah – śpiew 
Zbigniew Zamachowki – tekst i śpiew 
Agnieszka Wilczyńska – śpiew
Janusz Szrom – śpiew
Henryk Miśkiewicz – saksofon altowy 
Robert Majewski – trąbka, flugernhorn
Andrzej Jagodziński – fortepian
Krzysztof Herdzin – fortepian 
Andrzej Łukasik – kontrabas
Sebastian Frankiewicz - perkusja

Ta płyta powstała z inspiracji muzycznej. Tekst jest tu służebny względem muzyki. Włodzimierz Nahorny dał mi 16 skomponowanych przez siebie melodii i dawno już nic mi się tak nie spodobało. W tych kompozycjach w rytmach bossa-novy, samby, swingu czy jazzowej ballady było mnóstwo liryzmu i dramatyzmu, delikatności i energii. Na te melodie chciałoby się śpiewać o miłości, radości, czułości i wiecznej potrzebie nadziei. To wszystko w tych melodiach usłyszałem i te treści starałem się odczytać w moich tekstach. Spróbowałem stworzyć w moich tekstach pewien świat ludzkich uczuć, które są uniwersalne. Reszty dokonali aranżerzy – K. Herdzin i A. Jagodziński, wszyscy świetni muzycy i wszyscy wykonawcy, których nazwiska znajdują się na okładce.

Pozostaje pytanie, jaka jest artystyczna wartość tego przedsięwzięcia, czy trafia ono w gust i zapotrzebowanie publiczności? Tu odpowiedź nie jest prosta. Nam, twórcom wydaje się, że ta płyta będzie miała swoich odbiorców. Bo przy zalewie piosenki, która jest wytworem bieżącej mody, zawsze jest wysepka, na której znajdą się piosenki jak z tej płyty. Piosenki nie schlebiające taniemu gustowi, odwołujące się do bardziej wysublimowanych uczuć. I co najważniejsze – napisane sercem i zabiegające o ludzkie serca.

 

Na słuchanie takich właśnie piosenek chcę Państwa namówić.
Życzę przyjemnych wrażeń.

Wojciech Młynarski

Producentem płyty i koncertu jest BLUE NOTE Agencja Artystyczna

 

 

 

 

Mecenas
Technologiczny
Teatrów

Doradca
Prawny
Teatrów

Partner
Och-Teatru

Wyposażenie teatrów
dofinansowano
ze środków

PREMIERY W 2020 R.
DOFINANSOWANE PRZEZ


Patroni medialni