kup bilety online

Spektakl

Magda Navarrete

KONCERT MAGDY NAVARRETE

Magda Navarrete – vocal, taniec
Marcin Świderski – sax, syntezatory, gitara, flet
Łukasz Dmochewicz „Samba” - perkusja
Artur Bogusławski – piano, syntezatory
Michał Przybyła – bas
Andrzej Lewocki – gitara flamenco
Mustafa Giżejewski - perkusjonalia

IMAN Magdy Navarrete łączy bolera z lat 30-tych i elektronikę, flamenco z orientem, Polskę ze światem, tradycję z nowoczesnością i elegancję z szaleństwem.  Iman to fuzja muzyki latynoskiej i rytmów etnicznych w objęciach elektroniki. MUZYKA wyważona, choć ognista. Pomysł na nagranie krążka narodził się na ulicznych targach urugwajskiej stolicy Montevideo i warszawskiej Pragi - odnalezione tam stare płyty winylowe z bolerami wskazały - po kilku eksperymentach muzycznych i rytmicznych - najnowszy trend: „electro bolero".  To co Gotan Project stworzył dla tanga argentyńskiego, Magda Navarrete tworzy dla boler latynoskich.

Dwa utwory na płytę wyprodukował Richard Blair, producent płyt Petera Gabriela, znany ze współpracy z latynoską formacją Sidestepper.  Na płycie gościnnie również Stanisław Soyka w dwóch hiszpańskojęzycznych duetach z Magdą Navarrete!

SŁUCHAJĄCYM tego albumu przyjdą na myśl przedrewolucyjna Hawana, tawerny Rio de Janeiro i tajemnicza Andaluzja. Płyta przypomni tradycyjne bolera, dziś trochę już zapomniany styl muzyki Hiszpanii i Ameryki Łacińskiej, ale także tango, flamenco, bossa novę i kilka niespodzianek – a wszystko to w wyjątkowym połączeniu z elektroniką w rękach młodych polskich twórców.

MAGDA NAVARRETE – to kobieta z pasją, jest ciągle w drodze gdzieś między Warszawą, Madrytem, urugwajskim Montevideo i irlandzkim Galway. Śpiewa bolera, tańczy flamenco, uczy się u największych mistrzów latynoskich gatunków, ale też sama znajduje czas, aby dzielić się wiedzą z innymi prowadząc wokalne i taneczne warsztaty. 3  lata temu wydała pierwszą płytę „Chili”ze swoim zespołem Noche de boleros. Dziś znalazła w końcu czas, aby nagrać album pod własnym nazwiskiem – IMAN.

współproducentem płyty jest Marcin Świderski

Więcej na www.magdanavarrete.pl i na www.boleros.pl

Mecenas
Technologiczny
Teatrów

Doradca
Prawny
Teatrów

Partner
Och-Teatru

Wyposażenie teatrów
dofinansowano
ze środków

PREMIERY W 2020 R.
DOFINANSOWANE PRZEZ


Patroni medialni