kup bilety online

Spektakl

Piotr Cieplak i Teatr Montownia

UTWÓR SENTYMENTALNY NA CZTERECH AKTORÓW

Scenariusz: Piotr Cieplak i Teatr Montownia
Reżyseria: Piotr Cieplak
Scenografia i kostiumy: Paulina Czernek
Muzyka: SzaZa (Szamburski/Zakrocki)
Obsada: 
Adam Krawczuk, Marcin Perchuć, Rafał Rutkowski, Maciej Wierzbicki

Data premiery: 18 maja 2008

W zamknietej przestrzeni podwórka, opowiedziane zostaną historie lokatorów kamiennicy. Zwyczajne-niezwyczajne losy czterech panów krzyżują się i splatają w tragikomicznym finale, a ich słodko-gorzkie perypetie sumują się w wypowiedź o pochwale świata i jego tajemnic.

Historie zostaną opowiedziane bez słów – za pomocą ciała, gestu oraz kartonu, sznurka, bambusowych drążków i oczywiście muzyki, dzieki czemu będą zrozumiałe pod każdą szerokością geograficzną. Świat stworzony na scenie to papierowa rzeczywistość ze snu, bez komputerów, nowoczesnej techniki, ale niemniej skomplikowana i zaskakująca precyzyjną strukturą oraz… precyzją puszczonej w ruch maszynerii teatralnej. Premiera spektaklu odbyła się 18 maja w Teatrze Praga - Fabryka Trzciny.

 

RECENZJE

„W sali Fabryki Trzciny scenka zrazu zasłonięta kurtynkami z tektury posklejanej taśmą do pakowania. A gdy kurtynki zostaną zerwane, mamy przed sobą godzinę teatralnej rozkoszy.”
Tomasz Mościcki Dziennik

„Nowy spektakl, ponawiając rozpoznawalny idiom, stanowi zarazem odkrywczą i świeżą kombinację ascezy z wynalazczością.”
Janusz Majcherek Gazeta Wyborcza

„Scena, kiedy [Pan Przygoda] łapie krople deszczu wycięte w rozwijającym się stopniowo rulonie papieru, jest jedną z tych, które zostają w pamięci widza na długo po wyjściu z teatru”.
Agnieszka Rataj Życie Warszawy

„Ze spektaklu Piotra Cieplaka emanuje pozytywna energia. A widz nabiera przekonania, że życie ma wiele tonacji. "Utwór" to rzecz o wzruszeniu, cieple i pięknych emocjach, a także o kruchości życia, bo ten świat ze sznurków i papieru przy mocniejszym dmuchnięciu wiatru bardzo łatwo może się rozpaść.”
Jan Bończa-Szabłowski Rzeczpospolita

Mecenas
Technologiczny
Teatrów

Doradca
Prawny
Teatrów

Partner
Och-Teatru

Wyposażenie teatrów
dofinansowano
ze środków

PREMIERY W 2020 R.
DOFINANSOWANE PRZEZ


Patroni medialni