kup bilety online

Spektakl

koncert

G. AUGUŚCIK, P. GARCIA - THE BEATLES NOVA


Grażyna Auguścik o muzyce, którą tworzy z Paulinho Garcia:
„Nasza muzyka z "krainy łagodności" uspakaja, relaksuje. Jest nareszcie chwila ciszy, o którą coraz trudniej dziś w muzyce - melancholijnie i dobrze. Wydawałoby się, że muzyka brazylijska to przede wszystkim bomba energetyczna z ogniem. Owszem, jest tak w wielu przypadkach. W naszym to energia nasycona słońcem, która leczy.”

Grażyna Auguścik współpracuje z Paulinho Garcia już od 10 lat. Ich koncert  w ramach festiwalu „Ladies Jazz 2011” był światową prapremierą koncertową materiału z ich najnowszej, już trzeciej nagranej wspólnie płyty, która ukazała się pod koniec września, a na której znajdują się piosenki zespołu The Beatles w niezwykłych, latynoskich aranżacjach - na gitarę i dwa głosy.

GRAŻYNA AUGUŚCIK

 

Jest wokalistką, aranżerem, kompozytorem, producentem i liderem własnych zespołów.  Przez wielu amerykańskich krytyków  uważana jest za jedną z najciekawszych postaci na światowej scenie jazzowej. Stworzyła własny, rozpoznawalny styl interpretacji wokalnej.
Po ukończeniu studiów w Polsce i nagraniu swojej pierwszej płyty ”Sunrise Sunset” w 1988 roku trafiła  do słynnej amerykańskiej uczelni Berklee College of Music w Bostonie. Dyplom ukończenia szkoły z wyróżnieniem otrzymała w 1992 roku rąk Philla Collinsa i Alla Jarreau.

Od 1994 roku mieszka w Chicago, gdzie koncertuje, nagrywa własne płyty, bierze udział w wielu projektach nagraniowych innych artystów. Nagrała, wyprodukowała i wydała do tej pory trzynaście płyt solowych, co najmniej drugie tyle jako gość, a kolejne to remixy z wykorzystaniem jej głosu.
Gra tylko z muzykami, których dobrze zna i ceni.  Współpracowała z artystami takimi jak : Michael and Randy Brecker, Jim Hall, Patricia Barber, John Medeski, Michał Urbaniak, Urszula Dudziak, John McLean, Terry Callier, Ernie Adams, Kurt Rosenwinkel, Paul Wertico, Robert Irving III, Andrzej Jagodziński, Paulinho Garcia, Bogdan Hołownia, Jarek Bester i wielu innych.
Każda z jej płyt jest wydarzeniem artystycznym. Brała udział na wielu festiwalach w USA i na świecie, takich jak: Chicago Jazz Festival, Chicago World Music Festival, Fujitsu Concord Jazz Festival, Ellite Jazz Festival i wielu innych wydarzeniach muzycznych. Jej koncert, z  muzyka Chopina, który odbył się w roku 2010  w Millennium Park w Chicago, zgromadził dziesięciotysięczną widownię i uznany został przez  Chicago Tribune za jeden z najlepszych koncertów ostatnich trzydziestu lat.
7 maja 2011 roku w konsulacie Polskim w Chicago odbyła się uroczystość przyznania Grażynie Auguścik tytułu Wybitnego Polaka 2011 roku organizowanego przez Fundację „Teraz Polska”

Więcej na
www.grazynaauguscik.com
www.chopinworldsound.com

 

 

PAULINHO GARCIA

 

Urodził się  w Brazylii, a od 30 lat mieszka w Chicago. Komponuje, gra na gitarze i śpiewa. Karierę muzyczną rozpoczynał już w wieku dziewięciu lat.  Jest jednym z najwybitniejszych wykonawców muzyki  brazylijskiej.
Koncertował w wielu krajach na całym świecie. Od ponad dziesięciu lat, wspólnie z saksofonistą Gregiem Fishmanem tworzą  duet ”Two for Brazil”. Garcia regularnie koncertuje również z  wyśmienita  flecistką Julie Koidin, wspolpracował z  Altamiro Carrilho, Marią Teresą Madeira, Judy Roberts i wielu innymi. Wydał 11 płyt, które cieszą się dużą popularnością na obu kontynentach amerykańskich.

Więcej na
www.paulinhogarcia.com

Mecenas
Technologiczny
Teatrów

Doradca
Prawny
Teatrów

Partner
Och-Teatru

Wyposażenie teatrów
dofinansowano
ze środków

PREMIERY W 2020 R.
DOFINANSOWANE PRZEZ


Patroni medialni