kup bilety online

Spektakl

koncert

LESZEK CICHOŃSKI & GUITAR WORKSHOP, SŁAWEK WIERZCHOLSKI & NOCNA ZMIANA BLUESA


II International Ochota Blues Festival

 

wystąpią:
Leszek Cichoński & Guitar Workshop
Sławek Wierzcholski & Nocna Zmiana Bluesa

 

 

Leszek Cichoński & Guitar Workshop

W czasie Festiwalu zaprezentują przedpremierowy program z  nowej płyty "Sobą gram".

"Sobą Gram" to tytuł piątej płyty Leszka Cichońskiego, cenionego gitarzysty, autora podręczników, telewizyjnych programów edukacyjnych, a także twórcy Gitarowego Rekordu Guinnessa, cyklicznej imprezy, przyciągającej do Wrocławia co roku tysiące gitarzystów w każdym wieku. Długo oczekiwany przez fanów, pierwszy w pełni autorski krążek tego instrumentalisty, a od kilku lat również wokalisty, ukaże się jesienią. Miłośnicy gitarowego grania będą zachwyceni – na płycie znajdą zarówno ostre rockowe riffy i finezyjne solówki, jak i balladowe klimaty, świetne głosy i ciekawe, refleksyjne teksty.

Pierwszym singlem zwiastującym premierem jest utwór „Sobą gram”.  Jego emisja w stacjach radiowych związana jest z kolejną edycją Gitarowego Rekordu Guinnessa. Tekst piosenki wyszedł spod pióra Jacka Cygana, zainspirowanego gitarową pasją Leszka i widokiem tysięcy gitar grających razem „Hey Joe” podczas gitarowego rekordu. Na płycie nie ma gwiazd, jest TOP NOT TRENDY - zagrali muzycy , którzy od lat współpracują z Leszkiem Cichońskim: Tomasz Grabowy, Łukasz Sobolak i Robert Jarmużek. Ich wzajemne zrozumienie będzie odczuwalne w każdym dźwięku tego krążka. Gościnnie zaśpiewali Mateusz Krautwurst, Kasia Mirowska, Jorgos Skolias oraz młody rockowy wokalista Łukasz Łyczkowski.

Leszek Cichoński – gitarzysta, kompozytor, autor podręczników i telewizyjnych kursów dla gitarzystów. Wykładowca warsztatów bluesowych w Bolesławcu, Zakrzewie, Krzyżowej i Szczawnicy.  Nagrodzony brązowym medalem na Międzynarodowych Targach Muzycznych "Intermedia" za system edukacyjny łączący podręczniki z prowadzonymi warsztatami. Był inicjatorem  powstania płyty„Hey Jimi – Polskie gitary grają Hendrixa”  z udziałem m.in. Borysewicza, Hołdysa, Waglewskiego i Scierańskiego, na ktrórej nagrał i produkował 4 utwory.

W 1995 r. został uhonorowany przez dziennikarzy muzycznych radiowej Trójki nagrodą im. Marii Jurkowskiej - za popularyzację edukacji muzycznej wśród młodzieży. Autor pierwszego polskiego multimedialnego kursu dla gitarzystów - „Gitarowe ABC”.

Leszek Cichoński jest autorem projektu „Hendrix Symfonicznie”.  Premiera odbyła się 29.04.2011 r. Jesienią przewidziana jest rejestracja tego wyjątkowego koncertu. Jest to pierwsze na świecie opracowanie muzyki Jimiego Hendriksa z orkiestrą symfoniczną.

Skład zespołu:

Tomasz Grabowy - bass
Łukasz Sobolak - drums
Robert Jarmużek - keybord
Łukasz Łyczkowski - vocal
Leszek Cichonski - guitar, vocal

Więcej informacji, zdjęć, mp3 i video można znaleźć na oficjalnej stronie Cichońskiego www.cichonski.art.pl oraz fanclubu "Guitar Emotions" http://fanclub.cichonski.art.pl/index.htm

 

Sławek Wierzcholski & Nocna Zmiana Bluesa

Najpopularniejszy polski wykonawca bluesa – Sławek Wierzcholski i stworzona przez niego Nocna Zmiana Bluesa w ciągu 28 lat nieprzerwanej działalności osiągnęli sukcesy, którymi można by obdzielić znacznie większe grono artystów!

Siedemnaście wydanych płyt, nagrania z amerykańskimi gwiazdami bluesa jak m.in. Charlie Musselwhite czy Louisiana Red, koncerty supportujace gwiazdy bluesa światowego formatu: B.B.King (Warszawa 1996) czy Blues Brothers (Norymberga 1989) . Kilka tysięcy koncertów w Polsce i praktycznie w całej Europie a nawet w Zimbabwe!

Choć zaczynali jako ortodoksyjni bluesmani, w trakcie ćwierćwiecza działalności, Sławek i jego zespół wykreowali własny, niepowtarzalny styl bazujący na akustycznym instrumentarium a będący fuzją bluesa, folku, jazzu i piosenki autorskiej. Sławek jest autorem całego repertuaru grupy i kilku prawdziwych przebojów, jak „Szósta zero dwie”, „Blues mieszka w Polsce”, „John Lee Hooker” czy „Chory na bluesa”.

Nocna Zmiana Bluesa to już klasyka. Świadczą o tym m.in. hasła w encyklopediach muzycznych, CD z serii „Złota kolekcja” wydawnictwa EMI Poland czy niedawny występ w popularnym programie „Szansa na sukces” w TVP.

Sławek Wierzcholski to wirtuoz harmonijki i autor dwóch popularnych podręczników gry na tym instrumencie. Jest dziennikarzem radiowym i prasowym, organizatorem festiwali bluesowych, a przede wszystkim człowiekiem „Chorym na bluesa”!

Swe charakterystyczne brzmienie Nocna Zmiana Bluesa zawdzięcza nietypowemu (jak na grupę o charakterze bluesowym) instrumentarium. Wszyscy muzycy używają wzmacniaczy, lecz grają wyłącznie na instrumentach akustycznych.

Zespół z łatwością nawiązuje kontakt ze słuchaczami, zyskując akceptację tych słuchaczy, którzy o polskim bluesie wyrażają się sceptycznie.

Nocna Zmiana Bluesa ma już dwadzieścia osiem lat. Jej koncerty to połączenie tych wieloletnich doświadczeń z młodzieńczą energią, którą muzykom i słuchaczom daje blues!

Skład zespołu:

Sławek Wierzcholski - śpiew, harmonijka ustna
Marek Dąbrowski - gitara akustyczna
Witold Jąkalski - slide guitar
Piotr Dąbrowski - akustyczna gitara basowa, śpiew
Grzegorz Minicz - perkusja

więcej na: www.blues.ofek.pl

Mecenas
Technologiczny
Teatrów

Doradca
Prawny
Teatrów

Partner
Och-Teatru

Wyposażenie teatrów
dofinansowano
ze środków

PREMIERY W 2020 R.
DOFINANSOWANE PRZEZ


Patroni medialni