kup bilety online

Spektakl

koncert

KOSMOS! - KONCERT ZBIGNIEWA HOŁDYSA


HOŁDYS KOSMOS TRASA WIOSNA 2011

Nowy zespół Hołdysa liczy osiem osób. Są wśród nich dwaj słynni instrumentaliści: basistaBogdan Wawrzynowicz (dawniej Maanam) i perkusista Grzegorz Grzyb (dawniej Edyta Górniak, Szwagierkolaska, zespół jazzowy Zbigniewa Namys łowskiego). Są dwaj piekielnie utalentowani nastolatkowie – sensacyjny gitarzysta wirtuoz Mateusz Owczarek oraz uliczny bitboxer Sajmon. W zespole jest  także rasowy gitarowy metalowiec Artur Kempa(współpraujący na co dzień z muzykami Behemotha). Na scenie zjawia się syn Zbigniewa,Tytus Hołdys, który niezwykle efektownie gra na … IPadzie, gitarach, syntezatorach i  instrumentach perkusyjnych (szalejący na scenie Tytus wzbudza wielką sensację). Wokalistą wykonującym zarówno stare utwory Perfectu jak i częśc nowych songów jest wspaniały Kuba „KuKo” Koźba, na co dzień śpiewający w zespole Power of Trinity

Jest to pierwsza od 20 lat trasa koncertowa Zbigniewa Hołdysa –legendarnego twórcy zespołu PERFECT, gitarzysty, kompozytora, poety, grafika i publicysty. Od pamiętnego koncertu na Stadionie Dziesięciolecia w Warszawie (w 1987 roku) Hołdys wystąpił tylko raz – na specjalnym koncercie w Sali Kongresowej w 1999, powtórzonym potem dla przyjaciół w klubie Stodoła.

Podczas trwającego 2 godziny brawurowego widowiska  (owacja na stojąco półtoratysięcznej widowni na premierze) Zbigniew Hołdys z zespołem Kosmos wykona mnóstwo nowej muzyki, na którą fani czekają od lat. Nie zabraknie także słynnych songów („Autobiografia” w zachwycającej „podwórkowej” wersji, „Nie płacz Ewka” z dopisaną nową częścią życiorysu Ewki) oraz kilku piosenek z płyty „Hołdys.com” (przepiękna „Kołysanka dla Tytusa”). Owacyjnie przyjmowane są solowe songi Hołdysa, jakie nagrał „bez powodu” w ostatnich latach – „Stalker” i „Kuba”.

Najbardziej okazuje się dla widowni środkowa część koncertu, w której Hołdys z gitarą akustyczną wykonuje kilka podwórkowych piosenek żulerskich – podczas koncertu w Stodole seria tych songów wywołała gigantyczny aplauz i porwała widownię do szaleńczej zabawy.

Podczas koncertu Hołdys KosmosZbigniew Hodys gra na specjalnej dwugryfowej gitarze basowo/solowej „Salvador Dali” i śpiewa.

Koncert przeplatany jest anegdotami i opowiastkami oraz cyrkowymi popisami instrumentalnymi członków Kosmosu.

Mecenas
Technologiczny
Teatrów

Doradca
Prawny
Teatrów

Partner
Och-Teatru

Wyposażenie teatrów
dofinansowano
ze środków

PREMIERY W 2020 R.
DOFINANSOWANE PRZEZ


Patroni medialni