kup bilety online

Spektakl

koncert

JOHN PORTER - KONCERT


Długo oczekiwany solo album Johna Portera “BACK IN TOWN” - na rynku już tej wiosny!

Płytę w całości zarejestrowano w Londynie na przestrzeni listopada i grudnia 2010 w rekordowym tempie 12 dni. W roli współproducenta, obok samego Portera, wystąpił legendarny Phill Brown(Bob Marley, Talk Talk, Robert Plant, Dido, Beth Gibbons itd). 9 z 11 utworów zostało nagranych w „100% live”, co przy użyciu wyłącznie analogowej technologii, nadało całości wyjątkowo świeże , dynamiczne brzmienie. Muzycy zaproszeni do projektu, wybrani pod kątem dojrzałości i niekonwencjonalnego podejścia do gry na własnych instrumentach, zapewnili Johnowi oczekiwany komfort i nakreślili zdecydowaną atmosferę dla jego kompozycji.

Simon Edwards –Bas ;Red Box, Fairground Attraction, Talk Talk, Billy Bragg

Martyn Barker – bębny; Shriekback, Marianne Faithfull , Billy Bragg, Beth Gibbon Rustin Man

Mikey Rowe – instrument klawiszowe; Oasis, Sheryl  Crowe, Fleetwood Mac, Stevie Nicks, Noel Gallagher

Calum MacColl – gitary akustyczne/elektryczne; Eddi Reader, Hafdis Huld, The Bible, Brian Kennedy, Black, Sarah-Jane Morris, Ronan Keating and most recently the award-winning Malian singer Rokia Traore

„Back In Town” to ciemna, mocno wykręcona, zadymiona podróż muzyczna, w którą idealnie wczytuje się zdecydowany , za razem enigmatyczny wokal Portera. Piosenki zmieniają tempo od superszybkich do balladowych opowieści – wszystkie równie niebezpieczne i szalone w swej poetyckiej wymowie. Koncertowo John zapowiada, że będzie to sytuacja bardziej „garniturowa” niż „t-shirt’owa” – wieczór z dojrzałym artystą, otoczonym najlepszymi muzykami z Polski, bogatym w autobiograficzne przemyślenia wiecznego „outsidera” , oraz nie szczędzącym od kąśliwego dowcipu w „stylu angielskim”. Zobacz, żeby uwierzyć! John wraca – HE IS BACK IN TOWN!

 

John Porter urodził się 15 sierpnia 1950 roku w Walii. W poszukiwaniu życiowej drogi w 1976 roku dociera do Polski, gdzie postanawia osiedlić się na stałe. Początek kariery to przede wszystkim współpraca z Korą i Markiem Jackowskim, z którymi współtworzył trio 'Mannam - Elektryczny Prysznic', gdzie grał na gitarze akustycznej.

Trzy lata później artysta opuszcza zespół i zakłada swoją własną formację, którą nazywa po prostu Porter Band. W tym samym roku, w ciągu zaledwie 4 dni, grupa nagrywa swój debiutancki krążek, zatytułowany "Helicopters". Mimo problemów z promocją album został dobrze przyjęty przez fanów, a nawet zyskał miano płyty roku w kategorii rock. Drugim i zarazem ostatnim wydawnictwem ówczesnego Porter Band był zapis jednego z koncertów grupy. Materiał zatytułowany "Mobilization" ukazał się dopiero dwa lata po jego nagraniu. Kolejnym znaczącym, aczkolwiek bardzo krótkim rozdziałem w twórczości Johna był projekt China Disco. Rezultatem współpracy z Winicjuszem Chróstem, Andrzejem Mrowcem, Krzysztofem Ścierańskim i Jose Torresem był niestety tylko jeden album wydany już po rozpadzie zespołu.

Po tym wydarzeniu John wraca do gitary akustycznej i postanawia samodzielnie kontynuować swoją muzyczną drogę. W 1983 roku wydaje płytę "Magic Moments", pierwszy album unplugged w Polsce. W sumie artysta wydaje jeszcze pięć świetnych akustycznych albumów.

Na początku lat '90 John Porter wraca do elektrycznych brzmień, formuje nowy skład i jako zespół Mirror wydaje krążek "Right Time". Kolejnym powrotem była reaktywacja Porter Bandu i wydanie "Alexandrii". Mimo ciepłego przyjęcia i początkowych sukcesów formacja rozpada się, a John Porter zawiesza swoją działalność na rynku muzycznym.

W 1990 roku John w wielkim stylu powraca jako Porter Band, ale w zupełnie odnowionym składzie. Muzycy wydali jeden album studyjny "Porter Band '99", koncertowe "Electric", oraz nagrali materiał na nowy krążek zatytułowany "Psychodelikatesy". Niestety z powodu problemów ze znalezieniem wydawcy zespół rozpadł się, a płyta dopiero dzięki tegorocznej "Antologii" pojawi się na rynku.

Kolejnym etapem zarówno w życiu osobistym, jak i artystycznym była współpraca z Anitą Lipnicką. Zarejestrowany w 2002 roku utwór "For you" zaśpiewany wspólnie z Anitą okazał się być kolejnym punktem zwrotnym w karierze Johna. Rok później ukazuje się płyta "Nieprzyzwoite piosenki", która została entuzjastycznie przyjęta zarówno przez fanów, jak i krytyków. Krążek osiągnął status "Złotej płyty", oraz otrzymał Fryderyka za "Najlepszy album". Kolejne wydawnictwo "Inside story", także zostało docenione i tak jak poprzedni krążek zyskał miano "Złotej płyty". Również w 2005 roku John Porter zostaje odznaczony medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis"s.

Mecenas
Technologiczny
Teatrów

Doradca
Prawny
Teatrów

Partner
Och-Teatru

Wyposażenie teatrów
dofinansowano
ze środków

PREMIERY W 2020 R.
DOFINANSOWANE PRZEZ


Patroni medialni