kup bilety online

Spektakl

koncert

MAX KLEZMER BAND - KONCERT


Zespół w skłądzie:

MAX KOWALSKI - KONTRABAS, KOMPOZYCJA
MICHAEL JONES - SKRZYPCE, ŚPIEW, TRĄBKA, DJEMBE, KOMPOZYCJA
DOMINIK STRYCHARSKI - FLET, KOMPOZYCJA
JAKUB RUTKOWSKI - PERKUSJA, KOMPOZYCJA
STEFAN ORINS - PIANINO, KOMPOZYCJA

ANDRZEJ CZOP „CZOPER” - REALIZATOR DŹWIĘKU I OŚWIETLENIA

Interfolk
To jedna z płyt, której do tej pory nie znudziło nam się słuchać i za każdym razem jak jej słuchamy odnajdujemy nowe detale, zaskakujące sekwencje i odrobinę klasy i wirtuozostwa.

Jazz radio
Muzycy, zachowując swój niepowtarzalny styl, zanurzają się w morzu dźwięków, które jak tytułowe tsunami wdziera się do podświadomości słuchaczy, do głębi porusza i zachwyca. To muzyka, która budzi refleksje, odkrywa nowe horyzonty i zarazem podnosi poziom adrenaliny u słuchaczy.

W prasie niemieckiej
Jeżeli słuchacz oczekuje, że rozpozna znany motyw klezmerski,to zamiast tego usłyszy wybuchową mieszankę stylów muzycznych z wirtuozowskimi improwizacjami na najwyższym poziomie,które są dalekie od tradycyjnej weselnej muzyki klezmerskiej.

Zespół Max Klezmer Band został założony w 1998 roku przez Maxa Kowalskiego. Od początku swojego działania zespół bazuje na muzyce żydowskiej, kontynuując niezwykłą fuzję Klezmer/Jazz/Fusion. W nowym składzie zespół znosi kolejne muzyczne bariery gatunkowe, czerpiąc z hipnotycznych melodii Sefardyjskich, dzikich klezmerskich tańców oraz silnych elementów  jazz rocka i improwizacji. Miejsce tradycyjnych w klezmerskim instrumentarium akordeonu i klarnetu, zajmują fenomenalne elektryczne i akustyczne skrzypce Michaela Jonesa, fortepian fantastycznego, odkrytego we Francji Stefana Orinsai cały zestaw fletów prostych porywającego w swych solówkach i dopełnieniach tuttiDominika Strycharskiego. Perkusistą jest Jakub Rutkowski, obsługujący baterię instrumentów perkusyjnych z ogromnym doświadczeniem i fantazją jazzu, rocka i improwizacji. No i rzecz jasna lider czyli Max Kowalski, niezwykły kontrabas elektryczny zarówno pizzicato jak i arco, dopełniający tą wciąż zmieniającą się dźwiękową konstelację zarówno jako mocna baza brzmienia jak i kolejny intrygujący solista. Dysponując nowymi i elastycznym brzmieniem które czaruje swoją mocą i urzeka delikatnością, twórca MKB zbliża się do zrealizowania swej idee fixe, czyli zespołu wykonującgo współczesną muzykę klezmerską łącząca swoje głębokie tradycje ze współczesnością per se.

Zespół koncertuje w Polsce i za granicą (Francja, Niemcy, Austria, Belgia, Szwecja, Węgry, Słowacja, Czechy, Łotwa, Białoruś, Luksemburg, Wielka Brytania, Jamajka, Benin). Współpracuje z artystami sceny polskiej, jak i zagranicznej. Dorobek zespołu to kilka płyt (Czar Korzeni Katarzyny Gaertner, Aida & Max Klezmer Band, Aida Nagie Myśli,), w tym trzy autorskie

„Nu Klezmer Project”, „Tsunam”i i „Hush Hush”.

30 września 2010 Max Klezmer Band w nowym międzynarodowym składzie zakończył nagranie albumu " HUSH HUSH" w Polskim Radio Gdańsk na którym gościnnie wystąpiłMaciej Maleńczuk.

Strona oficjalna zespołu:
http://www.maxklezmerband.com

Mecenas
Technologiczny
Teatrów

Doradca
Prawny
Teatrów

Partner
Och-Teatru

Wyposażenie teatrów
dofinansowano
ze środków

PREMIERY W 2020 R.
DOFINANSOWANE PRZEZ


Patroni medialni