kup bilety online

Spektakl

kabaret

KABARET - GRUPA "MACIEŻ"


Ostrzem swej satyry atakuje przede wszystkim miałkość kultury masowej i absurd codziennych czynności. Towarzyszy temu bezustannie intelektualna i obyczajowa prowokacja.

Silną stroną programu są błyskotliwe i bezkompromisowe teksty autorstwa Mateusza Grydlika i Marcina Sitka oraz ich brawurowe wykonanie. Pisarski talent autorskiego duetu został doceniony i był komplementowany przez takie osobistości jak: Krzysztof Krauze, Jacek Fedorowicz, Stanisław Tym, Olga Lipińska, Rafał Kmita, Zenon Laskowik, czy Grzegorz Miecugow. Agnieszka Michalak („Dziennik Gazeta prawna”) okrzyknęła Macież jedną z najciekawszych grup artystycznych w Polsce ostatnich lat. Macież tworzą: Mateusz Dębski, Adam Młynarczyk, Olga Sarzyńska, Marcin Sitek.
Macież to nazwa przewrotna: może oznaczać zarówno „Macie i się odwalcie!” albo „przecież macie to czy tamto” (więc pozytywne pobudzenie), może to być to też swoisty  dialog z „macierzą” (tj. Matką Kościołem, Ojczyzną - naszą matką, etc), a w końcu macierz z błędem ortograficznym to Matrix z jakimś felerem, w jakiś sposób zakrzywiony. Można też zapytać: A macież wy skrzydła? Macież wy fantazję?

 

Opinie o Macieży:

Grupa Macież tworzy świetny poetycki kabaret, operujący bardzo dobrymi tekstami, w których jest duża doza poezji i absurdu, i oni je znakomicie podają. Bo też jest to grupa absolwentów Akademii Teatralnej, a zarazem nie widać u nich negatywnych cech, widocznych nieraz u zawodowych aktorów. Dominuje świeżość i oryginalność. Grand Prix przyznaliśmy z podniesionym czołem i bierzemy za nią pełną odpowiedzialność. Kabaret Macież był inny, poszerzał wyobraźnie i pokazał jak powinien dzisiaj wyglądać kabaret.

Rafał Kmita, juror 25-go Przeglądu Kabaretów PAKA

 

Grupa Macież kojarzy mi się z tym, co najsmaczniejsze w historii polskiej sceny kabaretowej. Młody jak kiełki, świeży jak bułeczki, zabawny do łez jak cebula. Polecam uwadze sponsorów i widzów. Brawo!!!

Krzysztof Krauze

 

Są  niebanalni. Dlaczego? Bo ich teksty potrafią zaskakiwać. Bo, widać ich dobre przygotowanie aktorskie i wokalne. I na koniec, co nie znaczy, że ma to najmniejsze znaczenie, są zabawni. Trzymam za nich kciuki.” 

Grzegorz Miecugow

Mecenas
Technologiczny
Teatrów

Doradca
Prawny
Teatrów

Partner
Och-Teatru

Wyposażenie teatrów
dofinansowano
ze środków

PREMIERY W 2020 R.
DOFINANSOWANE PRZEZ


Patroni medialni