kup bilety online

Spektakl

koncert

MARCIN WYROSTEK I ZESPÓŁ COLORIAGE


Marcin Wyrostek - mistrz gry na akordeonie, muzyk wszechstronnie uzdolniony.Wykładowca Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Występuje zarówno jako solista, jak i z zespołem Coloriage, którego jest współtwórcą. Szerokiej publiczności znany jako zwycięzca drugiej edycji programu "Mam Talent". To dzięki niemu cała Polska pokochała piękne brzmienie akordeonu.

„COLORIAGE“ po francusku oznacza „kolorować, malować”... i taka właśnie jest muzyka zespołu Marcina - pełna emocji, brawurowa, wielobarwna. Muzycy opracowali kompozycje klasyczne i standardy jazzowe. Inspiracją była dla nich także muzyka ludowa. Płyta zabiera słuchacza w muzyczną podróż po wielu rejonach świata, w tym bałkańskich, cygańskich, latynoamerykańskich... Oprócz znanych utworów takich jak „Libertango” czy „Besame Mucho” na płycie znalazły się również autorskie kompozycje Coloriage. Do jednego z utworów Jovano, Jovanke” muzycy zaprosili Kayah.

Płyta Marcin Wyrostek & Coloriage na dzień dzisiejszy osiągnęła status platynowej.

Członkowie Coloriage współpracują ze sobą już od ponad 6 lat. Zespół był w tym czasie wielokrotnie zapraszany na międzynarodowe festiwale muzyczne na całym świecie. Ich muzyka łamie wszelkie bariery czasowe, językowe i geograficzne - trafia do serc ludzi na całym świecie. Zespół tworzą:

  • Marcin Wyrostek - akordeon
  • Mateusz Adamczyk – skrzypce
  • Piotr Zaufal – bas
  • Krzysztof Nowakowski - instr. perkusyjne

Członkowie zespołu to absolwenci Akademii Muzycznej w Katowicach.

Mecenas
Technologiczny
Teatrów

Doradca
Prawny
Teatrów

Partner
Och-Teatru

Wyposażenie teatrów
dofinansowano
ze środków

PREMIERY W 2020 R.
DOFINANSOWANE PRZEZ


Patroni medialni