kup bilety online

Spektakl

kabaret

LIQUIDMIME - KABARET


Liquidmime to polsko-amerykański tandem, którego przedstawienia łączą wirtuozerię ruchu z pomysłowymi efektami specjalnymi. Jim i Anka Williams tworzą komiczny świat, w którym oszczędność słowa umożliwia wykorzystanie znacznie bardziej pomysłowego słownika. Zmieniające się jak w kalejdoskopie sceny nie tylko tworzą bogaty i złożony świat, ale równocześnie prowokują i zmuszają do myślenia.

“Liquid”, czyli płyn, nawiązuje nie tylko do płynności ruchu, ale również do płynności stylów i środków wyrazu. Liquidmime korzysta z pantomimy, klaunady, efektów specjalnych, lalkarstwa i improwizacji – ale ani się w tych formach nie zamyka, ani się do nich nie ogranicza. “Mime”, czyli pantomima, odwołuje się do wykształcenia artystów, a także do początków ich współpracy w życiu osobistym i artystycznym.

“LIQUIDMIME NIE ŻYJE” 

Temat spektaklu to kwestia trudna i niezręczna, a jednocześnie jedna z najważniejszych, które nas łączą. „Liquidmime nie żyje” z odwagą rzuca się w tematykę śmierci i przedstawia liczne drogi, które do niej prowadzą. Nadopiekuńcza matka, zagrożenia codziennego życia czy realne niebezpieczeństwa grożące palaczom – Liquidmime bawi się „krwisto-czarnym” humorem, by poruszać sprawy, które są bliskie każdemu z nas, ale o których niewielu ma odwagę mówić. „Liquidmime nie żyje” – zdobywca Grand Prix i nagrody publiczności podczas 27. festiwalu PAKA oraz Grand Prix i nagrody publiczności  podczas 32. Lidzbarskich Wieczorów Humoru i Satyry – to demaskatorska, zmuszająca do myślenia komedia, która – jak sama śmierć – nie oszczędza nikogo.

więcej na :www.liquidmime.com

NAGRODY, KTÓRYMI WYRÓZNIONO LIQUIDMIME:
Grand Prix na Przeglądzie Kabaretowym PAKA 2011
- Nagroda Publiczności na Przeglądzie Kabaretowym PAKA 2011
- I miejsce na Przeglądzie Kabaretów PAKA, Kraków 2010
- I miejsce na Festiwalu Flying Mole, Zielona Góra 2010
- I miejsce na  Turnieju Małych Form Satyrycznych, Bogatynia 2010
- Nagroda Publiczności na Turnieju Małych Form Satyrycznych, Bogatynia 2010
- II miejsce na XVI Mazurskim Lecie Kabaretowym MULATKA, Ełk 2010
- III miejsce na XXXI Lidzbarskich Wieczorach Humoru i Satyry, Lidzbark Warmioski 2010
- II miejsce na I Wrocławskim Festiwalu Krasnoludków, Wrocław 2010

Mecenas
Technologiczny
Teatrów

Doradca
Prawny
Teatrów

Partner
Och-Teatru

Wyposażenie teatrów
dofinansowano
ze środków

PREMIERY W 2020 R.
DOFINANSOWANE PRZEZ


Patroni medialni