kup bilety online

Spektakl

film

TYBET - SPOTKANIE Z RINPOCHE


Zapraszamy na pokaz filmu poświęconego życiu i postaci Gharena Rinpoche, pt. "Dla dobra wszystkich istot" oraz na spotkanie z bohaterem filmu, samym Rinpoche.

Garchen Rinpoche jest nauczycielem w linii Drikung Kagju buddyzmu tybetańskiego. Urodził się w 1937 roku w Tybecie. Po inwazji Chin na Tybet w 1959 roku został internowany i przez 20 lat przebywał w obozie pracy. Po wyjściu z obozu Garchen Rinpoche zaangażował się w proces odbudowy klasztorów i przywrócenia nauk buddyjskich we wschodnim Tybecie.

W 1997 roku przybył do USA i rozpoczął nauczanie ludzi z Zachodu. Niezmordowanie podróżuje po całym świecie udzielając inicjacji i wygłaszając nauki nauk, inspirując swoim przykładem oraz wielką życzliwością. Jego nauczanie jest głęboko zakorzenione w tradycji buddyzmu tybetańskiego, lecz życzliwość i dobroć, które z niego promieniują, poruszają wszystkich tych, którzy go spotkają - niezależnie od ich wyznania czy pochodzenia.

Cierpienia spowodowały, że Garchen Rinpoche uczynił miłującą dobroć oraz współczucie esencją swoich nauk, upatrując w nich lekarstwa, którym dzieli się  z wszystkimi.

 

Mecenas
Technologiczny
Teatrów

Doradca
Prawny
Teatrów

Partner
Och-Teatru

Wyposażenie teatrów
dofinansowano
ze środków

PREMIERY W 2020 R.
DOFINANSOWANE PRZEZ


Patroni medialni