kup bilety online

Spektakl

POŻEGNANIE LATA - KONCERT "MIĘŚNI"


Kolejny już raz w Och-Teatrze żegnać się będziemy z latem. Pożegnanie to będzie energetyczne, poetyckie, a jednocześnie pełne energii, jaką mają MIĘSNIE!

...czyli:

Jacek Beler - wokal, instr. perkusyjne
Natalia Sikora - wokal
Viktoria Driuk - gitara elektryczna
Radek Rutkowski - bass
Karol Koszniec - perkusja
Piotr Proniuk - piano, instrumenty klawiszowe
Maurycy Idzikowski - trąbka
Wojtek Michalec - gitara

 

"Kilka dziwnych zbiegów okoliczności połączyło kilka osób, co zrodziło kilka historii o niepowtarzalnym brzmieniu i piekielnie nieprzewidywalnej energii. To organizm, który stymulowany przez mięśnie nie uznaje norm narzuconych z zewnątrz, a podlega jedynie mocnym, funkowym dźwiękom i temu, od czego szumi w głowie - brutalnie zabawnej poezji"

 

Jacek Beler - Proszony o kilka słów o sobie odpowiada: „wszystkeigo na swój temat, o sobie i przez siebie wstydzę się” Grafik, poeta, aktor, reżyser i performer. Ukończył warszawską Akademię Teatralną w roku 2009. Za rolę w spektaklu dyplomowym Moulin Noir (spektakl znajduje się w repertuarze Teatru Współczesnego w Warszawie) otrzymał I nagrodę aktorską na Międzynarodowym Festiwalu Szkół Teatralnych w Brnie, a także nagrodę ZASP-u na Międzynarodowym Festiwalu Szkół Teatralnych w Warszawie. Jest również laureatem Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu za rolę w spektaklu muzycznym O’Malley’s Bar. Od września 2009 roku w zespole Teatru Powszechnego. Wraz z Radkiem Rutkowskim założył zespół "Mięśnie", w którym jest głównym dowodzącym i reżyserem całości.

Natalia Sikora - Absolwentka wydziału aktorskiego Akademii Teatralnej w Warszawie (2010). Wygrała kilkadziesiąt konkursów i przeglądów aktorskich i wokalnych. Jest laureatką między innymi dwóch Finałów „Szansy na Sukces” (2004 - 2005), Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Francuskiej w Lubinie (III nagroda) - 2003. W 2005 roku, będąc uczennicą klasy maturalnej, wygrała 26 Przegląd Piosenki Aktorskiej „Nowa Fala” we Wrocławiu (nagroda Publiczności, nagroda dziennikarzy, nagroda im. Andrzeja Waligórskiego, nagroda główna).

W styczniu 2007 zadebiutowała w spektaklu teatru telewizji "Umarli ze Spoon River” w reżyserii Jolanty Ptaszyńskiej (2006) (II rok studiów).

Współpracuje między innymi z Romanem Kołakowskim, Jerzym Satanowskim, Filpem Hadrianem Tabęckim; wokalistka zespołu At The Lake; od wakacji 2010 współtworzy wraz z Jackiem Belerem, Radkiem Rutkowskim, Wiktorją Rutkowską, Karolem Koszńcem i Piotrem Proniukiem zespół MIĘŚNIE. W 2011 została finalistką „Talentów Trójki” w kategorii Teatr. W czerwcu 2011 na Festiwalu Dwa Teatry w Sopocie miała miejsce premiera jej debiutanckiej płyty pod nazwą "Sikora Proniuk Duo" i pod tytułem „Absurdustra – próba Norwida”, którą wydał Teatr Polskiego Radia. We wrześniu 2011 roku otrzymała nagrodę za debiut aktorski w Teatrze Polskiego Radia i wystąpiła na scenie im. Lutosławskiego w Teatrze Polskiego Radia w Warszawie. Współpracuje z Teatrem Polskim w Warszawie oraz Teatrem Nowym w Słupsku.

Radek Rutkowski - Razem z wokalistą Jackiem Belerem wychował się na Śląsku w Zabrzu. Pierwszy zespół założyli razem będąc już w liceum. Po kooperacji z innymi składami m.in. "R PATROL" tworzonym z Mopsem Bebskim i Śląską ścianą hip-hopową wyjechał do Wielkiej Brytanii gdzie nadal grywał dla Polonii. Chęć grania z Belerem po dziewięciu latach zaowocowała jednak kupnem instrumentów i powrotem na łono Ojczyzny. Osiedlił się w Warszawie, gdzie szybko założył zespół " Mięśnie". Oprócz tego jest basistą śląskiego projektu electro-synth-punk "Slutocasters" tworzonym z Maćkiem Wachowiakiem i Łukaszem Trzcińskim. Gra równiez w TVN-owskim serialu " Na Wspólnej".

Viktoria Driuk - Zbuntowany pierwiastek drugiej edycji "Top Model". Jej znak rozpoznawczy to duży tatuaż węza na lewym udzie, czym zaskarbiła sobie wiele fanek i podzieliła środowisko modowe. Do Warszawy przeniosła się z Kijowa, gdzie mieszkała do 14 roku życia. Swoją miłość do muzyki odkryła w bardzo młodym wieku, gdy ojciec pokazał jej płyty legendarnych zespołów takich jak The Doors, Talking Heads czy Pink Floyd. Rozpoczęła naukę w szkole muzycznej na Ukrainie, którą skończyła już po przyjeździe do Polski. Fanka mocnych punkowych brzmień jak i delikatnych harmonii gra w zespole "Mięśnie" od początku istnienia składu.

Karol Koszniec - perkusja. Współzałożyciel zespołu "Komora A", perkusista post hardcorowego "Setting the Woods on Fire". Współorganizator koncertów muzyki improwizowanej "Odsłony", twórca koncepcji graficznej kilku pierwszych numerów pisma muzycznego "Glissando". Występował na scenach festiwalowych (alt+F4, Heineken Opener, Jarocin, plain.music, CoCArt, Plain.Music) i klubowych w większości państw Europy. 
Dyskografia:
Stworywodne - Black muds, bad big village (ladoabc 2006)
Stworywodne - Jet (ladoabc 2007)
Brasil and the Gallowbrothers Band - Hi Brasil is where we are (monotyperecords 2007)
Setting the woods on fire - s/t (Promise!Promise! 2009)
Setting the woods on fire - Ruins (Engineer Records 2011)
Komora A split (monotyperecords 2012)

Maurycy Idzikowski - Trębacz. Postać. Jedna z najbarwiejszych na tzw. warszawskiej scenie. Grał w bigbandach, milionach zespołów, współpracował z Michałem Jarosem, Marcinem Maseckim, Mitch & Mitch... Generalnie, jak powiedział o nim kolega, inny trębacz, "grał wszędzie przynajmniej raz".

Piotr Proniuk - gra na fortepianie od 8. roku życia. Student Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Wielokrotny laureat konkursów pianistycznych organizowanych przez słupską PSM, uczestnik Makroregionalnych Warsztatów Pianistycznych Szczecin 2008. Laureat nagrody TV Kultura w II Ogólnopolskim Festiwalu im. Cz. Niemena “Niemen NON-Stop” w Słupsku z zespołem “Threonine”. Finalista Studenckiego Festiwalu Twórczości “Łódźstock 2008″ w Łodzi. Znany z zamiłowania do muzyki rozrywkowej, w szczególności bluesa i szeroko pojętego rocka. Od 2007 roku towarzyszy Natalii Sikorze, z którą koncertuje po całym kraju. Jest także autorem części muzyki wspomnianego duetu - stale komponuje. Traktuje muzykę jako swoje jedyne powołanie - do największych marzeń należy… stała możliwość grania na polskiej i zagranicznej scenie muzycznej. Od 2008r pod szyldem „Sikora Proniuk Duo” współtworzy projekt „Absurdustra - próba Norwida”, który w 2011 roku miał fonograficzną premierę, realizowaną przez Teatr Polskiego Radia.

Wojtek Michalec - Gitarzysta i basista mocno związany z łódzką sceną alternatywną. Jako muzyk działa od dwudziestu lat, współtworząc wiele zespołów i projektów muzycznych w przeróżnych stylistykach od new romantic po industrialny metal, które jednak można wrzucić do współnego worka z napisem rock'n'roll. Współpracował z wieloma polskimi muzykami i zespołami, najbardziej znany jako gitarzysta i współtwórca płyt zespołu Cool Kids of Death, z którym gra od początku istnienia do dzisiaj, oraz basista blues-country-rockowej formacji Marynarze złożonej z muzyków udzielających się w znanych łódzkich zespołach. Ma na koncie kilkaset koncertów zagranych w Polsce i kilkadziesiąt poza jej granicami, a jako gitarzysta CKOD wiele nominacji, a także nagród przemysłu fonograficznego.

Mecenas
Technologiczny
Teatrów

Doradca
Prawny
Teatrów

Partner
Och-Teatru

Wyposażenie teatrów
dofinansowano
ze środków

PREMIERY W 2020 R.
DOFINANSOWANE PRZEZ


Patroni medialni