kup bilety online

Spektakl

TILT

TOMEK LIPIŃSKI & TILT - KONCERT


Zapraszamy na koncert inny niż wszystkie - w Och-Teatrze Tomek Lipiński i legendarna grupa TILT zagrają swoje przeboje, ale i zaprezentują repertuar przygotowany specjalnie na ten jeden wieczór!

Tomek Lipiński & Tilt to żywa legenda polskiej sceny muzycznej, zespół który działa z przerwami już ponad 30 lat. Obecnie grupa jest w trakcie pierwszej od lat klubowej trasy koncertowej. Specjalne miejsce na mapie tej trasy będzie miał koncert 17 marca w warszawskim Och-Teatrze. Jak pokazała wydana w 1996 roku koncertowa płyta Tiltu z Teatru Buffo - teatralne sale i ich atmosfera inspirują do szukania nowych aranżacyjnych i brzmieniowych rozwiązań. Wszystko przemawia więc za tym, że koncert Tomka Lipińskiego & Tiltu w Och-Teatrzebędzie wydarzeniem niecodziennym.

TILT wielką popularność zdobył w latach 80, stając się jedną z najważniejszych grup w historii polskiej muzyki rockowej. Do największych przebojów Tiltu należą takie utwory jak "Mówię Ci że", "Rzeka miłości, morze radości, ocean szczęścia", "Runął już ostatni mur", czy "Jeszcze będzie przepięknie".  Grupa miała kilka wcieleń muzycznych i personalnych, ale niezmiennie jest dowodzona przez Tomka Lipińskiego, jednego z najlepszych polskich "piosenkopisarzy".

Tomek Lipiński & Tilt wystąpią w znakomitym składzie. Sekcję rytmiczną tworzą Karol Ludew i Piotr Leniewicz z zespołu Semantik Punk (ex. Moja Adrenalina, której utwory trafiły do filmu "Essencial Killing" Jerzego Skolimowskiego). Na instrumentach klawiszowych zagra Wojciech Konikiewicz, wybitny muzyk, który ma na koncie udział w nagraniu niezliczonej ilości płyt i współprace z takimi artystami jak m.in. Grzegorz Ciechowski, Lech Janerka, Tilt, T. Love,  Asian Dub Foundation, Izrael, Brygada Kryzys i wiele innych. Z kolei na saksofonie i flecie zagra kolejna nietuzinkowa osobowość polskiej sceny - Alek Korecki, znany choćby z takich zespołów jak Young Power, Tie Break, Soyka Kolektyw, Brygada Kryzys, Elektryczne Gitary.

Repertur koncertu w Och-Teatrze będzie szczególny, ale na pewno usłyszymy piosenki pochodzące z rożnych okresów funkcjonowania TILTu, utwory z solowego repertuaru Tomka Lipińskiego oraz ....niech to pozostanie niespodzianką dla słuchacza.

Mecenas
Technologiczny
Teatrów

Doradca
Prawny
Teatrów

Partner
Och-Teatru

Wyposażenie teatrów
dofinansowano
ze środków

PREMIERY W 2020 R.
DOFINANSOWANE PRZEZ


Patroni medialni