kup bilety online

Spektakl

film

KWARTET - SPECJALNY POKAZ FILMU

Reżyseria: Dustin Hoffman
Obsada: 
Maggie Smith, Tom Courtenay, Billy Connolly, Pauline Collins, Michael Gambon, Sheridan Smith, Andrew Sachs, Dame Gwyneth Jones, Trevor Peacock, David Ryall, Michael Byrne, Ronnie Fox, Patricia Loveland, Eline Powell, Luke Newberry, Shola Adewusi

Przewrotna komedia o życiu i miłości jest debiutem reżyserskim Dustina Hoffmana. Premiera filmu odbędzie się 12 kwietnia 2013, zapraszamy zatem na wyjątkowy pokaz przedpremierowy!

Świętujący niegdyś sukcesy na najważniejszych scenach świata kwartet wokalny postanawia po latach zaśpiewać ponownie, wracając w blasku dawnej chwały. Zapowiada się zatem wyjątkowy koncert, podczas którego na scenie spotkaja się Jean – ekscentryczna diva, jej pierwszy mąż – Reggie, lubieżny Wilfred oraz roztrzepana Cissy, przedmiot pożądania Wilfreda. Taki zestaw silnych osobowiści gwarantuje, że temperatura tego spotkania będzie naprawdę wysoka. Kto wie, może na jaw wyjdą sekrety, których nie spodziewa się najwierniejszy słuchacz tego scenicznego – i nie tylko! – kwartetu.

Kwartet to film o ludziach, którzy są w jesieni swojego życia i wciąż mają wiele do zrobienia. Piękna opowieść o sztuce, o ulotnej naturze życia, a także o pasji, jaką jest muzyka.
Prawdziwy popis gry aktorskiej w wykonaniu gwiazdorskiej obsady: laureatki dwóch Oscarów Maggie Smith, jednego z najsłynniejszych brytyjskich komików Billy’ego Connolly’ego, nominowanej do nagrody Akademii Pauline Collins i dwukrotnie nominowanego do Oscara Toma Courtenaya. Scenariusz, który tak zachwycił Dustina Hoffmana, że ten postanowił pierwszy raz stanąć po drugiej stronie kamery.

Źródłem inspiracji Harwooda był film dokumentalny z roku 1984 pt. Tosca's Kiss w reżyserii Daniela Schmida, opowiadający o Casa di Riposo per Musicisti – domu dla muzyków stworzonym w roku 1896 przez Guiseppe Verdiego. Było to dom opieki dla „emerytowanych śpiewaków operowych, którzy nie zostali łaskawie potraktowani przez fortunę lub tych, którzy za młodu, nie posiedli cnoty gromadzenia oszczędności.”

Mecenas
Technologiczny
Teatrów

Doradca
Prawny
Teatrów

Partner
Och-Teatru

Wyposażenie teatrów
dofinansowano
ze środków

PREMIERY W 2020 R.
DOFINANSOWANE PRZEZ


Patroni medialni