kup bilety online

Spektakl

LIDIA STANISŁAWSKA - KONCERT

Śpiewa: Lidia Stanisławska
Przy fortepianie: Janusz Bogacki

Koncert "Z kobietą w tle".

Serdecznie zapraszamy na koncert złożony z piosenek ukazujących różne oblicza kobiety, która z definicji jest istotą złożoną. Lidia Stanisławska śpiewa o kobiecie zawiedzionej, uwodzicielskiej, upadłej, zagubionej i... spełnionej. Między piosenkami snuje dowcipną, pełną anegdot narrację, budując całą gamę nastroju od zadumy i refleksji po uśmiech. Najlepiej się czuje, przyznaje jako wychowanka kabaretu, w kategorii „wesołość”, czemu dała wyraz w najnowszej książce ”Jak nie zrobić kariery czli potyczki z show-biznesem”. Na tę opowieśc o kobiecie złożyły się utwory wybitnych twórców m.in. M. Hemara, B. Brechta, W. Młynarskiego. Artystka wielką wagę przywiązuje do urody i wartości tekstu, który w połą czeniu z jej niepowtarzalną barwą głosu i ekspresją tworzy wykonawcze perełki.

Towarzyszyć jej będzie znakomity muzyk, akompaniator, aranżer i pianiasta Janusz Bogacki, którego talent i wrażliwość doskonale współgrają z piękną i kruchą materią koncertu "Z kobietą w tle".

„…zakochałem się w piosenkarce. Miała inny głos niż pozostałe. Był to głos, który cały czas drżał i działał na mój system nerwowy  jak narkotyk. Marzyłem, że piosenkarka przyjeżdża  po mnie do Złotoryi długim białym samochodem. Zatrzymuje go pod kościołem, wystawia nogę na wysokim obcasie, wysiada i zabiera mnie do ciekawszego świata.”

Mariusz Szczygieł, „Długi, biały samochód” artykuł w magazynie „Książki” z 1.10.2012.

Dotychczas zagrany 2 razy.

Mecenas
Technologiczny
Teatrów

Doradca
Prawny
Teatrów

Partner
Och-Teatru

Wyposażenie teatrów
dofinansowano
ze środków

PREMIERY W 2020 R.
DOFINANSOWANE PRZEZ


Patroni medialni