kup bilety online

Spektakl

Richard O’Brien

THE ROCKY HORROR SHOW

Muzyka, libretto i teksty piosenek: Richard O’Brien
Przekład libretta: Michał Ronikier
Polskie teksty piosenek: Andrzej Ozga
Przygotowanie wokalne: Aldona Krasucka
Reżyseria: Tomasz Dutkiewicz
Choreografia: Sylwia Adamowicz
Scenografia: Wojciech Stefaniak
Reżyseria światła: Piotr Pawlik
Asystent scenografa: Małgorzata Domańska
Kostiumy: Zofia de Ines
Kierownictwo muzyczne: Grzegorz Jabłoński
Producent wykonawczy: Magdalena Jaworska
Obsada: 
Frank’N'Furter: Tomasz Dutkiewicz / Andrzej Skorupa
Janet: Aneta Todorczuk-Perchuć / Anna Wodzyńska
Brad: Kamil Dominiak / Kamil Kulda
Riff Raff: Tomasz Bacajewski / Grzegorz Pacanowski
Rocky: Wojciech Michalak / Maciej Radel
Columbia: Dominika Guzek / Agnieszka Wajs
Magenta: Anna Oberc / Marta Wiejak
Eddie / Dr Scott: Krzysztof Broda-Żurawski / Błażej Olma
Narrator: Rafał Bryndal/Michał Breitenwald
Fantomy: Anna Andrzejewska, Justyna Banasiak, Magdalena Żeberek, Jarosław Derybowski, Jakub Konieczny, Anna Szymoniak, Mariusz Bocianowski

Data premiery: 1 kwietnia 2011

Musical w 2 częściach | Czas trwania spektaklu 130 minut, jedna przerwa

Gdy 19 czerwca 1973 roku w maleńkim londyńskim Theatre Upstairs odbywała się prapremiera The Rocky Horror Show, jego autorzy pewnie nie spodziewali się, że ich dziwaczne, perwersyjne dziełko zdobędzie szturmem światową scenę musicalową. Richard O’Brien był wielkim fanem komiksów i horrorów, przy czym jego gust oscylował raczej wokół obszarów określanych zazwyczaj mianem filmów klasy B. Musical opowiadał o spotkaniu zagubionej w lesie młodej pary narzeczonych Brada i Janet z Frankiem’N’Furterem - biseksualnym transwestytą i szalonym naukowcem - oraz jego równie oryginalną świtą. Spektakl odniósł sukces i wkrótce rozpoczął wspinaczkę po coraz bardziej prestiżowych londyńskich scenach. Ostatecznie zagrano go nad Tamizą 2960 razy.

Największe rzesze fanów zdobyła jednak filmowa wersja RHS, która weszła na ekrany kin w 1975 roku jako The Rocky Horror Picture Show, z Susan Sarandon i Barrym Bostwickiem w rolach niewinnych ofiar wybujałego libido Franka. Gdy zaczęto ją wyświetlać na seansach kinowych dla nocnych marków, projekcje zamieniły się w spontaniczne happeningi, urządzane przez przebraną w kostiumy głównych bohaterów publiczność, prowadzącą dialogi z postaciami na ekranie oraz przenoszącą akcję filmu na widownię. Dzięki temu RHPS wkrótce zyskał status filmu kultowego i stał się fenomenem na skalę światową, a dziś jest uważany za najdłużej wyświetlany obraz kinowy w historii.

W Och-teatrze musical wyreżyseruje Tomasz Dutkiewicz, dyrektor Teatru Komedia w Warszawie oraz reżyser wielu musicalowych przebojów, m.in. Boybandu Petera Quiltera w swoim macierzystym teatrze i High School Musical w Gliwickim Teatrze Muzycznym. Kierownictwo muzyczne nad spektaklem obejmie Grzegorz Jabłoński, o choreografię zadba Sylwia Adamowicz, scenografię zaprojektuje Wojciech Stefaniak, a kostiumy Zofia de Ines. Musical będzie grany w przekładzie Michała Ronikiera (libretto) i Andrzeja Ozgi(teksty piosenek).

Oficjalna strona spektaklu:
http://www.rockyhorrorshow.pl

 

Mecenas
Technologiczny
Teatrów

Doradca
Prawny
Teatrów

Partner
Och-Teatru

Wyposażenie teatrów
dofinansowano
ze środków

PREMIERY W 2020 R.
DOFINANSOWANE PRZEZ


Patroni medialni