kup bilety online

Spektakl

Krzysztof Materna

CZAS NAS UCZY POGODY

Reżyseria: Krzysztof Materna
Kierownictwo muzyczne: Janusz Bogacki
Przygotowanie wokalne: Aldona Krasucka
Scenografia i kostiumy: Monika Graban i Radek Dębniak
Światło: Adam Kłosińki, Paweł Szymczyk
Asystent kostiumografa: Małgosia Chachaj
Producent wykonawczy: Magda Jaworska/Alicja Przerazińska
Obsada: 
seniorzy powyżej 65. roku życia oraz Krzysztof Materna i zespół muzyczny w składzie:
Janusz Bogacki – fortepian
Tomasz Bogacki – gitara
Paweł Pańta – kontrabas
Bogdan Kulik – perkusja
GRUPA 65+: Roman Bedyński, Lena Ćwiklińska, Teresa Dębowska, Anna Dąbrowska, Jadwiga Demko, Hanna Frieske, Mariola Gajos, Danuta Gołąbek, Irena Kaczorowska, Danuta Kłęk, Jadwiga Lubicz, Anna Marciniak, Barbara Ogrodowicz, Kazimierz Pieńkowski, Elżbieta Sawicka, Janek Stokowski, Elżbieta Wrzosek, Jerzy Zawadzki, Barbara Żbikowska

Data premiery: 30 grudnia 2012

Czas trwania spektaklu: 70 minut, bez przerwy

Spektakl muzyczny złożony z pereł polskiej muzyki rozrywkowej. Na scenie możemy zpbaczyć 19 osób tworzących energetyczną GRUPĘ 65 +. W entuzjastycznych recenzjach ze spektaklu możemy m.in. przeczytać:

Największą zaletą tego przedstawienia jest pokazanie, że dojrzały wiek nie wyłącza wcale wrażliwości, pasji, talentu. Przeciwnie, może być wielką inspiracją i siłą. Kiedy słucham "Autobiografii" melorecytowanej przez Kazimierza Pieńkowskiego, czuję ciężar tych lat i pokoleniowych doświadczeń, o których mówi tekst. Gdy seniorzy śpiewają "Żyj kolorowo" z repertuaru Ewy Bem, z ich interpretacji bije pragnienie życia silniejsze niż u niejednego młodego człowieka. A piosenka Jacka Cygana i Krzesimira Dębskiego "Czas nas uczy pogody" po prostu wyciska łzy i wzruszenie nawet z najtwardszych serc.

Roman Pawłowski, http://wyborcza.pl

Okazuje się, że wspólne śpiewanie „Pod papugami” Czesława Niemena, „Konika na biegunach” Urszuli, „Jesteś lekiem na całe zło” Krystyny Prońko czy „Piechotą do lata” Bajmu może być lekiem zarówno na jesień życia, jak i tę szarość za oknem.

Aneta Kyzioł, Polityka

Spektakl jest pomysłem Krzysztofa Materny, muzykę na żywo gra zespół muzyczny pod kierownictwem Janusza Bogackiego. On też jest autorem wszystkich aranżacji.
Jak mówi Krzysztof Materna, jest to "spektakl o młodości w starości", czyli o tym, że wraz z wiekiem przybywa nam doświadczeń i mądrości, ale pozostaje też radość, energia, zachwyt nad światem czy chęć tworzenia. 
Antidotum na stereotypowe, "polskie" rozumienie starości.

Usłyszymy między innymi tytułowy uwtór "Czas nas uczy pogody" czy też słynną piosenkę "Pamiętasz, była jesień".

Rok 2012 był Europejskim Rokiem Aktywności Osób Starszych. Dlatego zapraszamy na spektakl muzyczny w wykonaniu seniorów, który wpisuje się doskonale w myślenie o starości jako o pięknym, dobrym, ważnym i pełnym energii doświadczeniu. Honorowym Patronatem spektakl objęła prof. Irena Lipowicz, Rzecznik Praw Obywatelskich.

Dotychczas zagrany 61 razy.

Mecenas
Technologiczny
Teatrów

Doradca
Prawny
Teatrów

Partner
Och-Teatru

Wyposażenie teatrów
dofinansowano
ze środków

PREMIERY W 2020 R.
DOFINANSOWANE PRZEZ


Patroni medialni